Martyna Mikołajczak, Weronika Deresz, wioślarstwo

i

Autor: East News

Weronika Deresz: historia, biografia, sylwetka. Kim jest Weronika Deresz?

2017-11-22 22:18

Przed państwem Weronika Deresz - wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w wioślarstwie, mistrzyni świata z 2012 roku w tej samej dyscyplinie. Kim jest Weronika Deresz? Sylwetka i biografia Weroniki Deresz, która wystąpiła w telewizyjnej produkcji "Milionerzy".

Ma zaledwie 171 centymetrów i waży około 60 kilogramów, ale siła drzemie w niej wielka. Jest jedną z najbardziej utytyłowanych polskich wioślarek. Pochodzi z Warszawy, a na co dzień pływa w stołecznym klubie WTW. W swojej karierze zdobyła ponad 40 medali mistrzostw Polski. Ostatni jeszcze w tym roku, kiedy to Deresz okazała się najszybszą wioślarką w kraju. Wygrała zawody w jedynce wagi lekkiej. Największy życiowy sukces 32-latki to zdecydowanie rok 2012 i mistrzostwa świata w Płowdiw. Deresz zdobyła tam wraz ze swoimi koleżankami złoty medal w czwórce podwójnej wagi lekkiej.

Deresz ma też na swoim koncie sukcesy na mistrzostwach Europy. Wioślarka zdobywała każdy z możliwych medali. Wszystkie w dwójce wagi podwójnej. W 2008 roku w Atenach srebro wraz z Iloną Mokronowską. W 2016 roku w Brandenburgu brąz z Joanną Dorociak, a w 2017 roku w Racicach złoto z Martyną Mikołajczak. Deresz była także uczestniczką letnich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze