Zwycięstwo Polaków i wielkie esportowe emocje - Games Clash Masters [GALERIA]

2019-10-10 13:36 redakcja

Od 20 do 22 września osiem drużyn gry komputerowej Counter Strike z całego świata walczyło w Gdynia Arenie o prestiżowe trofeum oraz 100.000 dolarów. Wydarzenie zgromadziło tysiące fanów e-sportu w obiekcie, a na transmisjach na całym świecie śledziło je kilkaset tysięcy widzów. Zwycięstwo polskiej drużyny Illuminar Gaming oraz oprawa na międzynarodowym poziomie zapewniły największe emocje. [ ZOBACZ ZDJĘCIA]

Tysiące widzów CS:GO

Turniej transmitowany był w pięciu językach na całym świecie oraz na żywo w Gdynia Arenie, a liczba wyświetleń wyniosła 2 086 379. W Gdynia Arenie przez dwa dni wydarzenia zgromadziło się 6392 osób,  sprawiając, że w obiekcie powstała niepowtarzalna atmosfera e-sportowego święta. Rywalizacja w formule Polska kontra reszta świata była czymś na co czekali kibice w całym kraju. Polskę reprezentowały drużyny Illuminar Gaming, Aristocracy oraz x-kom AGO, z zagranicy przyjechała brazylijska Furia, rosyjskie DreamEaters, kazachskie SYMAN oraz BIG i Sprout z Niemiec.Games Clash Masters po raz kolejny wpisał Gdynię, partnera strategicznego wydarzenia, na mapę międzynarodowego e-sportu.

E-sport podbił północ

Games Clash Masters odbył się w Gdyni dzięki silnemu wsparciu miasta, które zostało partnerem strategicznym po raz kolejny, udowadniając że inwestycja i rozwój w dynamicznie rozwijający się e-sport może sprowadzić nad polskie morze rywalizację w grach komputerowych na najwyższym poziomie. W wydarzenie zaangażowało się wielu partnerów wspierając międzynarodowy esport w Polsce. Sponsorem zostały Polskie Zakłady Bukmacherskie PZBuk oferując specjalne oferty dla fanów esportu, firma Sokołów S.A. promowała polską kuchnię wśród graczy z całego świata oraz rozdała ponad 1000 przekąsek na trybunach oraz w dedykowanej strefie gamingowej, firma ACTINA  została partnerem technologicznym, a dodatkowy sprzęt zapewnił Corsair. W wydarzenie zaangażowała się też lokalna fabryka czekolady Bałtyk, napoje energetyczne Red Bull oraz producent wody i napojów Nata. Patronem medialnym był Super Express.

Wyniki Games Clash Masters 2019

1. Illuminar Gaming [Polska]
2. Sprout [Niemcy]
3-4. Furia [Brazylia]
3-4. Aristocracy [Polska]
5-6. BIG Clan [Niemcy]
5-6. DreamEaters [Rosja]
7-8. x-kom AGO [Polska]
7-8. Syman Gaming [Kazachstan]

FAZA PUCHAROWA:
PÓŁFINAŁ

  • Sprout vs. Furia 2:1

    (Inferno 9:16, Mirage 16:8, Train 16:13)
  • Illuminar vs. Aristocracy 2:1

    (Mirage 16:10, Overpass 12:16, Nuke 16:13)

FINAŁ

  • Illuminar - Sprout 3:0
    (Mirage 16:13, Overpass 16:14, Train 16:12)

Najnowsze