Dorota z kontuzją nogi i bez Pucharu Europy

2004-03-29 1:25 DOG

Dorota Świeniewicz (32 lata) nie będzie miło wspominać pobytu na Teneryfie, gdzie rozgrywano decydujące mecze siatkarskiej Ligi Mistrzyń.

Dorota Świeniewicz mogła się tylko bezradnie przyglądać, jak jej koleżanki tracą punkty i wielką szansę na zwycięstwo

W finałowym spotkaniu włoski zespół naszej siatkarki - Colussi Perugia - nie dał rady hiszpańskiej drużynie Marichal i przegrał 2:3 (25:20, 21:25, 19:25, 25:21, 7:15).

Dorota nie tylko nie zdobyła wymarzonego Pucharu Europy, ale także zakończyła występy na Teneryfie z bolesną kontuzją. W drugim secie wczorajszego meczu Świeniewicz nieszczęśliwie upadła na parkiet i doznała urazu skokowego. Resztę spotkania musiała oglądać z ławki rezerwowych. I właśnie od kontuzji Doroty zaczęło się całe nieszczęście jej drużyny.

Mistrzynie Włoch wygrały pierwszego seta, ale kolejne dwa przegrały. W czwartym secie koleżanki Doroty poderwały się jeszcze do walki i doprowadziły do tie-breaku. Tyle że w decydującym momencie to Hiszpanki okazały się mocniejsze psychicznie, pokonały zespół Świeniewicz 15:7 i mogły cieszyć się ze zdobycia Pucharu Europy.