Reprezentacja USA w siatkówce

Autor: East News Reprezentacja USA w siatkówce

MŚ w siatkówce 2018: Amerykanie wyszarpali brąz! (Zapis relacji na żywo)

2018-09-30 18:50

Siatkarze USA pokonali Serbię 3:1 (23:25, 25:17, 32:30, 25:19) i zdobyli 3. miejsce w siatkarskich mistrzostwach świata. W ekipie Amerykanów nie do przejścia był Matthew Anderson, który potężnymi bombami co rusz zagrażał defensywie serbskiej. Poniżej zapis relacji na żywo z meczu Serbia-USA.

SERBIA - USA 3:1 (23:25, 25:17, 32:30, 25:19)

Serbia: Petrić 10, Kovacević 2, Krsmanović 1, Ivović 11, Atanasijević 7, Luburić 12, Podrascanin 8, Lisinać 5, Trener: Grbić

USA: Sander 9, Anderson 29, Russell 16, Shoji, Christenson 5, Holt 14,Langlois 1, Averill, Smith 11. Trener: Speraw

Serbia - USA

Reprezentacja USA pokonała Serbię 3:1 i zdobyła 3. miejsce w siatkarskich MŚ. To już koniec naszej relacji! Dziękujemy za śledzenie i zapraszamy na relację live z meczu finałowego Polska - Brazylia!

19:25

KONIEC!!! sERBOWIE PSUJĄ ZAGRYWKĘ, A TO OZNACZA, ŻE AMERYKANIE ZDOBYLI BRĄZOWE MEDALE!!!

18:24

Kolejny znakomity atak Andrerssona! Mamy piłkę meczową dla USA!

17:23

Andersson po bloku. Amerykanie są coraz bliżej 3. miejsca w MŚ

15:22

As serwisowy Amerykanów. Idą jak po swoje!

14:20

Już tylko pięć punktów dzieli Amerykanów od brązowego medalu...

13:18

Świetny atak Luburicia! Ale nawet radość Serbów jest jakaś taka... mało spontaniczna. Stracili wiarę?

I takie akcje się zdarzają...

12:16

Serbowie sprawiają wrażenie coraz bardziej pogubionych. Trwa przerwa techniczna

11:14

Andersson jest dzisiaj nie do zatrzymania! Co za bomba!

11:13

Amerykanie odskoczyli na dwa punkty, trener Serbów prosi o czas

11:12

Amerykanie zdusili Serbów blokiem i wychodzą na prowadzenie!

11:10

Potężna bomba Luburicia! Serbowie wychodzą na prowadzenie w 4. secie

8:9

Sander świetnie, technicznie zagrał i zdobył punkt dla USA

7:7

Serbowie nie odpuszczają Amerykanom. Wystarczył skuteczny atak, a później szczelny blok, by doprowadzić do remisu

4:6

Doskonały atak Russela i Amerykanie wychodzą na dwupunktowe prowadzenie

3:5

Andersson po raz kolejny udowodnia świetną formę i tym razem popisał się asem serwisowym

3:3

Mocno uderzył Petrić, Amerylkanie rozpoczliwie bronili, ale nie dali rady odbić piłki. Mamy remis

0:3

Lepiej tego seta rozpoczęli Amerykanie, którzy zdobyli szybko trzy punkty

Zaczynamy czwartego seta meczu o brąz MŚ w siatkówce

30:32

Potężny atak Anderssona kończy tego seta! Amerykanie prowadzą 2:1 w setach!

30:30

David Smith psuje zagrywkę. Znów remis

29:29

Amerykanin wpadł w siatkę i punkt dla Serbów...

28:28

Wymiana trwa...

27:27

Luburić wykiwał blok amerykański! Co za mecz

26:27

As serwisowy Amerykanów! Serbowie skorzystali z Challenge'u, ale piłka setowa dla USA!

26:26

Andersson po bloku i znó gramy na przewagę!

25:25

Amerykanie zdobyli punkt, ale za chwilę Russell zepsuł zagrwkę. Znów set point dla Serbów

23:23

Błąd Smitha w przyjęciu, ale do końca o piłkę walczył Christenson. Postawa godna podziwu, ale nie dał rady i punkt dla Serbów

22:22

Russell uderzył w aut i znów mamy remis!

21:22

Walka punkt za punkt. Ale to Amerykanie są bliżsi zwycięstwa w tym secie

18:19

Świetny atalk Luburicia, Serbowie coraz bliżej dogonienia Amerykanów

16:16

Russel po raz kolejny nie ma problemu z minięciem potrójnego bloku. Jest w świetnej formie

15:15

Błąd Amerykanów na zgrywce. "Z niczego zrobił się remis" - mówią komentatorzy

13:15

Coz a akcja! Matthew Anderson świetnie odbił piłkę mimo że już leżał! Jask on to zrobił?! Ale to Serbowie w tej akcji zdobyli punkt

11:15

Amerykanie wreszcie się przbudzili! Matthew Andrerson straszy Serbów z serwisu!

11:11

Serbowie doprowadzili do remisu!

9:10

Serbowie w szybkim tempie odrabiają straty. O przerwę poprosił trener Amerykanów

8:10

Ivović zagrywa asa serwisowego. Daje nadzieje Serbom

5:9

Matthew Anderson lata nad siatką jak natchniony. Amerykanie zaczynają się bawić

5:8

Przewaga Amerykanów coraz bardziej się uwidacznia. Najpierw świetnie zablokowali mocny atak Serbów, a następnie zdobyli wazny punkt. Schodzą na przerwę techniczną z trzypunktowym prowadzeniem

5:6

Świetny atak Smitha, wobec któego bezradni byli Serbowie. Amerykanie wychodzą na prowadzenie

4:4

Świetny blok Sandera i Smitha. Ponownie remis

2:2

Trzeci set rozpoczął się od kilku błędów po obu stronach. Mamy remis

Zaczynamy trzeciego seta! Na razie 1:1 w meczu o 3. miejsce. Kto zbliży się do brązu?

17:25

Serbowie zdołali zdobyć dwa punkty, ale to Amerykanie wygrywają 2. seta. Mamy 1:1!

15:24

Podwójna obrona Serbów. Piłka setowa dla USA

15:22

Kovacević znów mocno atakuje pod siatką, ale tym razem przestrzelił. Amerykanie coraz bliżej zwycięstwa w 2. secie

15:20

Kovacević powstrzymał Russella pod siatką. Serbowie łapią drugi oddech?

12:20

Mocny atak Andersona, trafił w blok i piłka opuściła boisko

10:18

Błąd w przyjęciu Petricia. Amerykanie idą po tego seta jak burza!

9:16

Prosty błąd siatkarzy z USA pod siatką

8:15

Mocny atak Andersona i kolejny punkt dla USA. Amerykanie coraz bliżsi wygrania seta

7:12

Serbski tener ponownie poprosił o challenge, ale sędzia miał rację i słusznie uznał punkt dla USA

6:10

Trener Serbów prosi o czas. Gra jego zawodników nie wygląda dobrze

6:8

Świetny atak Krsmanovicia. Czy nastąpi przebudzenie Serbów w 2. secie?

5:8

USA schodzi na pierwszą przerwę techniczną w 2. secie z trzypunktowym prowadzeniem

5:7

Złe przyjęcia Marko Ivovicia i Amerykanie zdobywają kolejny punkt!

4:5

Potężna bomba Russela! Piłka leciała z szybkością ponad 105 km/h!

3:4

Znakomity atak Maxwella Holta! Amerykanie się odgryzają

2:3

Atanasijević zbyt mocno z serwisu i punkt dla USA

1:1

Amerykanie zdobyli pierwszy punkt i za chwilę byli bliscy zdobycia drugiego. Trener USA wziął challenge, bo nie zgadzał się z decyzją sędziego, ale jak pokazały powtórki, arbiter miał rację i punkt słusznie zasądzony na korzyść Serbów

Zaczynamy 2. seta!

25:23

Po raz kolejny bombowy atak Atanasijevicia, z którym nie poradzili sobie Amerykanie. Koniec pierwszego seta! Wygrywa Serbia!

24:23

Pierwsżą piłkę setową zepsuł Lisinać

24:22

Znakomita akcja Petricia! Mocno uderzył nad siatką z lewej ręki i Serbowie mają piłkę setową!

23:22

Taylor Sander ciągnie Amerykanów za uszy. Zdobywa ważny punkt

22:21

Jovovi zamiast huknąć z serwisu zagrał tzw. "balonik", z którym problemu nie mieli Amerykanie

21:20

Świetna wymiana ciosów, w której górą był Anderson. Ważny punkt dla USA

21:19

Kilka dobrych zagrań i Serbowie znów na prowadzeniu

19:19

Serbowie roztrwonili 3-punktową przewagę! Świetna akcja Amerykanów, którą wykończył Holt. I to mimo tego, że miał bardzo mało miejsca

19:17

Znakomicie Sander! Początkowo wydawało się, że przekroczył linię, ale jednak w tym przypadku było wszystko prawidłowo

18:16

Kolejna bomba Atanasijevicia, ale wprost w siatkę. Punkt dla Amerykanów

17:14

Kolejny prosty błąd Amerykanów (przekroczenie linii 3 metra) i trener Speraw poprosił o czas

16:14

Najpierw Amerykanie zdobyli punkt za sprawą Andersona, który za chwilę popsuł zagrywkę. Amerykanie na drugą przerwę techniczną schodzą z dwupunktowym prowadzeniem

15:13

Atanasijević jest dziś nie do zatrzymania! Znów potężna bomba Serba, z którą nie poradzili sobie Amerykanie

13:13

Znakmita wymiana! Co rusz atakowali jedni i drudzy, ale amerykański blok okazał się skuteczniejszy! Znów remis!

13:11

Amerykanin dotknął siatki i kolejny punkt dla Serbów

11:10

Amerykanie doprowadzili do remisu 10:10, ale za chwilę nadziali się na mocny atak Serbów, którzy wracają na prowadzenie

10:8

Wreszcie dobra odpowiedź Amerykanów. Russell uderzył mocno, serbski blok zablokował piłkę, ale ta zatańczyła pod siatką i spadła na połowę Serbów

9:7

Sprytny atak Petricia i kolejny punkt dla Serbów

8:6

Prosty błąd Shojiego w odbiciu i Serbia prowadzi dwoma punktami na pierwszej przerwie technicznej