Polska Turcja O KTÓREJ GODZINIE mecz siatkarek w 1/2 finału ME?

Autor: FIVB Polska Turcja O KTÓREJ GODZINIE mecz siatkarek w 1/2 finału ME?

Polska - Portugalia O KTÓREJ GODZINIE grają siatkarki? Mistrzostwa Europy: Polska - Portugalia KIEDY mecz siatkarek DZISIAJ? ME: Polska - Portugalia GODZINA meczu 24.08.2019

2019-08-24 11:34

Polska - Portugalia KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE mecz siatkarek dzisiaj w sobotę 24 sierpnia 24.08.2019. Mistrzostwa Europy: Polska - Portugalia GODZINA meczu siatkarek KIEDY mecz Polska - Portugalia DZISIAJ O której godzinie grają siatkarki? Nasze siatkarki już od dziesięciu lat nie zdobyły medalu mistrzowskiej imprezy. Czy rozgrywane m.in. w Łodzi mistrzostwa Europy będą przełomem w kadrze, która w ostatnich sezonach mozolnie wygrzebywała się z dna? Polskie siatkarki walkę w Mistrzostwach Europy zaczęły od pewnego zwycięstwa. Ich celem jest miejsce na podium, ale do tego daleka droga. Drugi mecz w grupie już w sobotę, a rywalem będzie Portugalia. KIEDY i o której godzinie mecz Polska - Portugalia w ME? O której dzisiaj grają siatkarki? Mecz siatkarek w sobotę GODZINA meczu Polska - Portugalia w siatkówkę.

Polska - Portugalia O KTÓREJ GODZINIE grają siatkarki w ME dzisiaj?

Pierwszy mały krok zrobiony. Polskie siatkarki od zwycięstwa 3:0 (25:12, 25:22, 25:23) nad Słowenią rozpoczęły w Łodzi mistrzostwa Europy. Na razie jest łatwo, schody zaczną się w połowie przyszłego tygodnia. W sobotę kolejne spotkanie, a rywalem Polek będzie Portugalia. Przed meczem otwarcia trener Jacek Nawrocki (54 l.) i jego siatkarki o dziwo nadzwyczaj ostrożnie oceniały szanse. – Słowenia może zrobić niemałą niespodziankę w turnieju – przewidywała nawet nasza kapitan Agnieszka Kąkolewska (25 l.). To była gościnna kurtuazja posunięta do granic, bo na parkiecie okazało się, że rywalki grały tak jak na to wskazuje ich niski ranking – o klasę słabiej. W pierwszym secie zostały rozniesione, nie umiejąc przyzwoicie przyjąć zagrywki. Nawet nasz pojedynczy blok robił wrażenie na Słowenkach, a Malwina Smarzek połowę z 6 punktów zaliczyła właśnie w ten sposób. Po serwisach Zuzanny Efimienko zrobiło się 16:8, a przewaga rosła. Pierwsza partia trwała ledwie 23 minuty, Polska wygrała do 12. Przyjezdnym nie pomógł fakt, że prowadzący Słowenię Włoch Alessandro Chiappini (50 l.) doskonale zna polskie siatkarki, bo pracuje w klubach nad Wisłą od lat. Polki nie byłyby sobą, gdyby w drugim secie nie zafundowały blisko 6 tysiącom kibiców w Atlas Arenie nerwowych momentów. Nie mogły odskoczyć, grając bez wyrazu i sądząc, że mecz sam się wygra. Sytuację w końcówce uspokoiła dwoma atakami wprowadzona z ławki Magdalena Stysiak. W trzeciej odsłonie wszystko poszło już zgodnie z planem, na tablicy szybko pojawił się wynik 5:1 dla nas. Dystans rósł, na trybunach i w kwadracie naszych rezerwowych trwała zabawa. Pod koniec znowu pojawiły się nerwy, ale nasze panie opanowały sytuację. Najskuteczniejsza w drużynie była oczywiście Smarzek. W pozostałych meczach „polskiej” grupy B faworytki też nie straciły seta: Belgia wygrała z Ukrainą, a Włochy z Portugalią. Polki zagrają teraz dwa mecze z outsiderkami, a kluczowe dla układu grupy spotkania mają w środę i czwartek z Belgijkami i Francuzkami.

Polska - Portugalia KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE mecz? GODZINA meczu siatkarek

Od dziesięciu lat polskie siatkarki nie zdobyły medalu mistrzowskiej imprezy. Czy mistrzostwa Europy będą przełomem w kadrze, która w ostatnich sezonach mozolnie wygrzebywała się z dna? Wschodząca gwiazda reprezentacji Polski, mierząca 203 cm przyjmująca Magdalena Stysiak (19 l.), mówi „Super Expressowi”, że drużyna celuje w pierwszą czwórkę. Ostatni raz nasza drużyna była tak wysoko w ME w 2009 roku. – Gra w kadrze to nowość dla mnie, ale bardzo mi się w niej podoba, atmosfera jest znakomita. Co do obciążeń, to plan treningowy jest ułożony dla każdej z nas, więc nie ma z tym problemu. Przed nami kolejny fajny turniej, czuć pewną presję kibiców, skoro gramy u siebie, ale musimy zagrać dobrze i osiągnąć swój cel. Chcemy zagrać dobrą siatkówkę. Mamy dosyć korzystną grupę, w której najgroźniejsze są Włoszki, ale nikogo nie możemy lekceważyć. Musiałby się wydarzyć cud, byśmy nie wyszły z grupy. Nasz cichy cel to wyjazd do Turcji, czyli gra w półfinale. Będzie medal, czy nie będzie medalu, ale chcemy pojechać do Ankary, żeby walczyć z najlepszymi i bić się o wszystko - mówi Magda Stysiak. – W grupie najgroźniejsze będą Włoszki, a później mogą to być Rosjanki i Serbki. Rosja to specyficzny i trudny przeciwnik dla nas, bo to mieszanka doświadczonych i młodych utalentowanych zawodniczek. Mimo że Serbki są bardziej utytułowane w ostatnich latach, to Rosjanki stawiam na równi z nimi. Fajnie się gra przeciwko takim zespołom, ze względu na naukę i zdobywanie doświadczenia - dodaje Magda Stysiak.

O KTÓREJ GODZINIE mecz Polska - Portugalia siatkarek w ME?

Mecz Polska - Portugalia siatkarek w Mistrzostwach Europy zostanie rozegrany w sobotę 24 sierpnia sierpnia w Łodzi. Początek meczu Polska - Portugalia siatkarek zaplanowano na godzinę 20.30. Transmisja na żywo w telewizji na antenach TVP 2, TVP Sport i Polsatu Sport. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Polska - Portugalia siatkarek.