To się nazywa debiut w Lidze Mistrzów! Tomasz Fornal zablokował Turków [WIDEO]

2019-12-11 20:45
Siatkówka, Liga Mistrzów, Tomasz Fornal, Jastrzębski Węgiel, Halkbank Ankara
Autor: CEV Tomasz Fornal (z prawej) blokuje rywala w meczu Ligi Mistrzów z Halkbankiem Ankara

To była błyskawiczna i pewna wygrana. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozpoczęli występy w Lidze Mistrzów od rozbicia Halkbanku Ankara 3:0 (25:17, 25:17, 25:21).

Turecki klub kilka lat temu miał do dyspozycji harmonię pieniędzy i ściągał największe gwiazdy światowej siatkówki. To już przeszłość, w tej chwili to przeciętna drużyna w słabej lidze. Jastrzębianie byli więc zdecydowanymi faworytami i bezlitośnie wykorzystali przewagi, głównie w zagrywce (7 asów), przyjęciu i bloku (14). Mieliśmy pełną kontrolę, zdominowaliśmy przeciwnika – skomentował w Canal+ Sport Tomasz Fornal. 22-letni przyjmujący jastrzębskiej ekipy udanie zadebiutował w Lidze Mistrzów. Błysnął przede wszystkim blokiem, rozdając Turkom cztery „czapy” nad siatką. – Cały czas wyrabialiśmy sobie przewagę, a poziom nie spadał – dodał Fornal. Tytuł najlepszego siatkarza spotkania powędrował do Christiana Fromma (14 pkt, 4 asy).

Na europejskiej arenie debiutował nie tylko Fornal, ale i czwarty zespół poprzedniego sezonu w PlusLidze, Aluron Zawiercie. W Dąbrowie Górniczej w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu Challenge pokonał 3:0 bułgarski Hebar Pazardżik. 17 pkt dla zwycięzców zaliczył portugalski przyjmujący Alexandre Ferreira.

Najnowsze