Zmarzlik rozgrzał Gorzów

Autor: MARCIN KARCZEWSKI/ PRESS FOCUS Zmarzlik rozgrzał Gorzów

Bartosz Zmarzlik pojechał Va Banque, ale niedosyt pozostał... GRAND PRIX POLSKI [WYNIKI]

2020-09-13 13:17

To był słodko-gorzki weekend w cyklu Grand Prix dla polskich kibiców. Piątkowe zawody w Gorzowie Wielkopolskim w wielkim stylu wygrał mistrz świata Bartosz Zmarzlik (25 l.), który dał wyraźny sygnał konkurentom, że w tym roku znów będzie się liczył w walce o tytuł. Niestety, pozycję lidera klasyfikacji generalnej stracił Maciej Janowski (29 l.).

Ozdobą 3. rundy GP w Gorzowie był finał, w którym Zmarzlik stoczył pasjonującą walkę z Jasonem Doylem i choć Australijczyk pod koniec biegu przez chwilę prowadził, Polak wyszarpał mu zwycięstwo na ostatnich metrach.  - Jechałem słabo, trzymałem się kurczowo krawężnika, a Jason napędzał się przy płocie. Postanowiłem usiąść na błotnik, by motocykl mnie „wyciągnął”. To była gra va banque – powiedział Zmarzlik w rozmowie z Canal+. Niestety, w sobotę już tak różowo nie było i mistrz pechowo zajął 5. miejsce.

Wybierz NAJSEKSOWNIEJSZĄ podprowadzającą. Trwa głosowanie w konkursie Miss Startu [ZDJĘCIA]

Pozycję lidera GP stracił Janowski, który dwa razy meldował się w półfinałach. W piątek "Magic" zdobył 8 punktów i nie ukrywał swojej irytacji tym faktem, dlatego też przed kamerami Canal+ zapewnił, że "wywróci w swoich maszynach wszystko do góry nogami". Następnego dnia dotychczasowy lider GP zdobył o oczko więcej.

Magiczny chłopak z Wrocławia rusza po złoto. Maciej Janowski jakiego nie znacie [CIEKAWOSTKI]

Gorzowskie zawody fatalnie będzie wspominał Patryk Dudek (28 l.), który w piątek miał groźnie wyglądający wypadek, z którego na szczęście wyszedł cało. Nowym liderem GP został Szwed Fredrik Lindgren (35 l.).