GP Gorzów: Nowy lider IMŚ po czwartej rundzie! Wygrał Lindgren, bez Polaków w finale

2020-09-12 21:30 MSo
Grand Prix Gorzów 12.09.2020 RELACJA NA ŻYWO. Żużel w Gorzowie dzisiaj sobota LIVE ONLINE w INTERNECIE [WYNIKI NA ŻYWO]
Autor: CyfraSport Barotsz Zmarzlik, Grand Prix Gorzów 12.09.2020 RELACJA NA ŻYWO. Żużel w Gorzowie dzisiaj sobota LIVE ONLINE w INTERNECIE [WYNIKI NA ŻYWO]

Fani speedwaya z Polski liczyli na to, że Bartosz Zmarzlik powtórzy swoje piątkowe show! Ulubieniec gorzowskiej publiczności zachwycał do półfinału. Wypchnięty przez Emila Sajfutdinowa musiał zadowolić się piątym miejscem. W finale nie znalazło się miejsce także dla lidera indywidualnych mistrzostw świata, Macieja "Magica" Janowskiego. Nowym liderem został zwycięzca sobotniej rywalizacji, Fredrik Lindgren. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem relacji na żywo!

Lista startowa sobotnich zawodów GP Gorzów:

 1. Fredrik Lindgren 17 pkt
 2. Leon Madsen 15
 3. Jason Doyle 16
 4. Emil Sajfutdinow 13
 5. Bartosz Zmarzlik 14
 6. Martin Vaculik 12
 7. Tai Woffinden 11
 8. Maciej Janowski 9
 9. Max Fricke 8
 10. Anders Thomsen 6
 11. Matej Zagar 5
 12. Artiom Łaguta 3
 13. Niels Kristian Iversen 3
 14. Antonio Lindbaeck 3
 15. Mikkel Michelsen 2
 16. Patryk Dudek 1
 17. Rafał Karczmarz 0
 18. Wiktor Jasiński 0
Na żywo

Grand Prix Gorzów 12.09

Zapraszamy na relację na żywo z czwartej rundy mistrzostw świata na żużlu. Początek zmagań w Gorzowie o 19:00!

Liderem klasyfikacji generalnej jest Maciej "Magic" Janowski, który o punkt wyprzedza Bartosza Zmarzlika i o dwa oczka Fredrika Lindgrena.

Piątkowe zawody wygrał Bartosz Zmarzlik, który dał się wyprzedzić tylko w jednym biegu.

Trwa prezentacja zawodników!

Dużo emocji przyniosło wczorajsze ściganie! Oby dziś było podobnie!

Dużo więcej kibiców dziś na stadionie w Gorzowie! Oby ponieśli Biało-czerwonych do zwycięstwa!

Czas na Mazurka Dąbrowskiego i za moment zaczynamy ściganie!

Obyśmy usłyszeli hymn Polski dziś jeszcze raz.

Czekamy na start pierwszej serii. W inauguracyjnym biegu pojadą Madsen, Doyle, Łaguta i Dudek.

Bieg 1

Dudek wjechał w taśmę i został wykluczony. Zastąpi go Karczmarz.

Bieg 1

Doyle zabiera się za Madsena, ale Duńczyk nie daje się wyprzedzić. Szaleje z tyłu Karczmarz, który próbował minąć Łagutę. Nie odpuszczał Polak, niestety, zabrakło trochę, by wyprzedzić rywala.

Bieg 2

Objechał po szerokiej "Magic". Prędkości starczyło tylko na Sajfutdinowa i Lindbaecka. Rosjanin zaczął naciskać na Janowskiego i w końcu go wyprzedził, ale Polak wraca na drugie miejsce. Trzy punkty Vaculika.

Bieg 3

Zmarzlik i Lindgren, zgodnie z oczekiwaniami, wylecieli spod taśmy najszybciej. Szybko prostuje motor mistrz świata i minął Szweda bez problemów. Zagar obronił się przed Thomsenem. Bez większej historii trzeci bieg.

Bieg 4

Woffinden od startu do mety nie czuł się zagrożony. Za jego plecami Fricke i Michelsen rywalizowali chwilę, ale szybko na drugie miejsce wybił się pierwszy z nich.

Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 5

No, on po prostu nie ma sobie tu równych! Madsen goni Zmarzlika, który znowu wystrzelił spod taśmy, ale nie ma szans dopędzić tak jadącego mistrza świata. Trzeci Fricke.

Bieg 6

Nierówny start. Bieg przerwany.

Bieg 6

Znowu najlepiej wystartował Doyle, choć ma na swoim koncie ostrzeżenie. Groźny był Vaculik, ale nie wyprzedził lidera. Thomsen i Michelsen nie zachwycają. Pierwszy przywozi jedno oczko.

Bieg 7

Lindgren świetnie wystrzelił spod taśmy. Chwilę gonił go Łaguta, ale na drugim okrążeniu stracił dystans i zaczął podgryzać go Iversen. Duńczyk jednak nie wyprzedził Rosjanina. Ostatni drugi ze Szwedów, Lindbaeck.

Bieg 8

Znakomicie ogląda się takie ściganie! Janowski nie dał się wyprzedzić pędzącemu Woffindenowi. Zagar był liderem, ale i Polak, i Brytyjczyk minęli go na drugim okrążeniu. Trójka dla "Magica"! Drugi Woffinden, Dudek daaleeko z tyłu.

Czas na drugą kosmetykę toru.

Zmarzlik niepokonany w pierwszych dwóch seriach. Pięciu zawodników ma po pięć oczek na koncie.

Bieg 9

Vaculik wystrzelił spod taśmy, ale niesamowicie szybki jest znowu Lindgren. Szwed mija przeciwnika i jest już niemal pewny wejścia do półfinałów. Woffinden naciskał po dwa punkty na Martina, ale nie dał rady go minąć.

Bieg 10

W końcu obudził się Sajfutdinow! Krytykowany przez wszystkich w końcu zgarnia trójkę. Gonił go Doyle, ale nie pozwolił się wyprzedzić Rosjanin. Zagar dojeżdża z jedynką.

Bieg 11

Takie wiadomości cieszą polskich kibiców! Zmarzlik na łokcie walczył z Janowskim w pierwszym wirażu i mistrz świata wyszedł z tej rywalizacji lepiej. Michelsen wyprzedził lidera IMŚ, ale "Magic" na prostej śmignął obok Duńczyka. Podwójne zwycięstwo Biało-czerwonych.

Bieg 12

Dobry start Dudka, ale Fricke zamyka mu drogę i Polak spada na ostatnie miejsce. Thomsen wykorzystał polsko-duńską walkę i wyjechał na pierwsza miejsce. Lindbaeck z jednym oczkiem.

Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 13

Antonio Lindbaeck
Matej Zagar
Mikkel Michelsen
Leon Madsen

Zaczynamy czwartą serię startów! Madsen pewnie na prowadzeniu, a za jego plecami Zagar i Lindbaeck walczą o drugie miejsce. Dwójka dla Szweda. Defekt Michelsena.

Bieg 14

Ciasno na pierwszym łuku, na czym najwięcej traci "Magic". Doyle i Lindgren walczyli o kolejne trzy punkty - pierwszy z nich wyszedł górą z tej rywalizacji.

Bieg 15

Sajfutdinow znowu pokazuje, że chce jeszcze powalczyć! Uciekł Woffindenowi i Thomsenowi i zgarnął trójkę. Kolejny słaby bieg Łaguty.

Bieg 16

Bieg z Bartkiem Zmarzlikiem kolejny raz nie ma żadnej historii. Znowu trójka do kolekcji! Iversen drugi, Vaculik trzeci. Na końcu dojeżdża Dudek.

Bieg 17

Madsen prowadzi od startu do mety. Janowski jeszcze na pierwszym kółku minął Iversena i Thomsena. Dojeżdżając na drugim miejscu zapewnił sobie udział w półfinale.

Bieg 18

W końcu ktoś znalazł sposób na Zmarzlika! Doyle zamknął Polakowi krawężnik, co wykorzystał Woffinden, który się napędził i minął obu rywali. Mistrz świata szukał sposobu na Duńczyka, ale ostatecznie dojechał trzeci.

Bieg 19

Vaculik odjechał reszcie stawki i pewnie zgarnął trójkę. Zagar jechał drugi, ale naciskał na niego Fricke. Ostatecznie to Australijczyk kończy z dwójką. Od wyniku ostatniego biegu będzie zależało, czy pojedzie w półfinale!

Bieg 20

Sajfutdinow popędził spod taśmy i pewnie wjeżdża do półfinału. Na malutki plus jeden punkt Dudka. Dzięki temu nie skończy dnia z zerowym dorobkiem.

Trwa kosmetyka toru.

Skład pierwszego biegu: Leon Madsen, Emil Sajfutdinow, Tai Woffinden i Bartosz Zmarzlik.

Półfinał numer 1

Zmarzlik nie pojedzie w finale! Sajfutdinow wypchnął Polaka pod bandę i ten dojechał na trzecim miejscu. Madsen spokojnie zajął drugą pozycję.

Półfinał numer 2

Maciej Janowski także nie pojedzie w finale! Został zamknięty już na dojeździe do pierwszego wirażu. Doyle i Lindgren wjechali do finału.

Fredrik Lindgren będzie liderem Grand Prix po dzisiejszych zawodach!

Czas na finał czwartej rundy indywidualnych mistrzostw świata!

Finał

Sporo ścigania dostali fani w finale czwartej rundy indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. Na pierwszym miejscu dojechał Fredrik Lindgren, który wyprzedził Leona Madsena i Jasona Doyle'a.

Trzecia runda indywidualnych mistrzostw świata za nami! Fani żużla najbardziej czekali na wyjazd na tor aktualnego króla czarnego sportu, Bartosza Zmarzlika. Reprezentant gospodarzy pędził jak szalony i zwyciężył na swoim stadionie, jadąc po prostu fenomenalnie! Zawodnik Stali zdeklasował konkurencję. Niestety, lider klasyfikacji generalnej przed zawodami, Maciej "Magic" Janowski odpadł z rywalizacji w półfinale. Jak tym razem pójdzie Biało-czerwonym? "Magic" zapowiadał gruntowne zmiany w swoim motocyklu, ale z tak dysponowanym Zmarzlikiem wygrać będzie bardzo ciężko. Nie można zapominać o bardzo szybkich Jasonie Doylu, Leonie Madsenie czy Fredrikowi Lindgrenie! Kto wygra tym razem?

Najnowsze