GP Gorzów: Bartosz Zmarzlik show w Gorzowie! Wygrał w finale [WYNIKI]

2020-09-11 21:48 MSo
Bartosz Zmarzlik
Autor: Cyfrasport Bartosz Zmarzlik

Trzecia runda indywidualnych mistrzostw świata za nami! Fani żużla najbardziej czekali na wyjazd na tor aktualnego króla czarnego sportu, Bartosza Zmarzlika. Reprezentant gospodarzy pędził jak szalony i zwyciężył na swoim stadionie, jadąc po prostu fenomenalnie! Zawodnik Stali zdeklasował konkurencję. Niestety, lider klasyfikacji generalnej przed zawodami, Maciej "Magic" Janowski odpadł z rywalizacji w półfinale. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem relacji na żywo.

Wyniki piątkowej rundy GP w Gorzowie:

 1. Bartosz Zmarzlik 20
 2. Jason Doyle 12
 3. Fredrik Lindgren 14
 4. Leon Madsen 12
 5. Martin Vaculik 13
 6. Tai Woffinden 12
 7. Maciej Janowski 8
 8. Matej Zagar 8
 9. Artiom Łaguta 7
 10. Emil Sajfutdinow 6
 11. Niels Kristian Iversen 6
 12. Mikkel Michelsen 5
 13. Max Fricke 4
 14. Anders Thomsen 4
 15. Patryk Dudek 3
 16. Antonio Lindbaeck 2
 17. Rafał Karczmarz 1
 18. Wiktor Jasiński 1
Na żywo

Grand Prix Gorzów - 11.09

Zapraszamy na relację na żywo z żużlowego Grand Prix w Gorzowie. Początek zawodów o 19:00.

Trwa prezentacja zawodników!

Kibice już czekają na wielkie show!

Cały Gorzów Wielkopolski czeka na znakomity wynik mistrza świata, Bartosza Zmarzlika.

Liderem klasyfikacji generalnej jest Maciej "Magic" Janowski!

Czas na Mazurka Dąbrowskiego!

Minutą ciszy uczczono także pamięć Jerzego Szczakiela, pierwszego polskiego mistrza świata na żużlu.

Ostatnie minuty dzielą nas od startu!

Pierwsi zawodnicy na linii startu! Zaczynamy trzecią rundę indywidualnych mistrzostw świata.

Bieg 1

Oj, fatalny początek GP Gorzowa! Dudek i Thomsen fatalnie się przewrócili!

Patryk Dudek wstał i o własnych siłach wraca do parku maszyn.

Bieg 1

Powtórka pierwszego biegu! Dudek poobijany, ale najszybiej wyszedł spod taśmy! Za jego plecami o drugie miejsce walczyli Thomsen i Zagar. Górą Słoweniec. Duńczyk trzeci.

Bieg 2

Nierówny start. Drugi bieg też przerwany.

Bieg 2

Janowski i Iversen z ostrzeżeniami. Powtórka biegu i kolejny raz nierówno...

Bieg 2

No to druga powtórka drugiego biegu. Doyle z ostrzeżeniem. Co za walka w Gorzowie! Maciej Janowski nie wystartował dobrze, ale pogonił za Iversenem i szybko go minął. "Magic" naciskał jeszcze na Doyle'a, który zderzył się z Vaculikiem, ale obaj uniknęli upadku. Dzięki temu Polak awansował na drugie miejsce.

Bieg 3

Michelsen świetnie wystartował spod taśmy, ale Łaguta na niego naciska. Rosjanin popełnił błąd i dał się wyprzedzić Madsenowi. Woffinden naciska na Madsena. Duńczycy powalczyli o pierwsze miejsce do ostatnich ułamków sekundy. Michelsen o centymetry pierwszy, Madsen minimalnie wyprzedził Woffindena.

Bieg 4

Lindgren za szybko, ale sędzia nie przerywa wyścigu. Zmarzlik najszybszy na pierwszym łuku i ucieka rywalom. Płynął znakomicie po gorzowskim owalu po pierwszą trójkę. Fricke minięty przez Lindgrena. Szwed drugi, Australijczyk trzeci.

Bieg 5

Zmarzlik! Zmarzlik nie ma dziś na razie sobie równych! Setny raz jako drugi dojeżdża Doyle, trzeci Thomsen.

Bieg 6

Fricke najlepiej wystartował spod taśmy i choć gonił go Zagar i nawet na moment wyprzedziłł, to Max dojechał na pierwszym miejscu. Z tyłu Iversen walczył Michelsenem. Niels-Kristian z jednym oczkiem.

Bieg 7

Dudek wyhamowany na pierwszym łuku. Madsen uciekł przeciwnikom i dojeżdża z kolejną trójką. Bez większej historii bieg. Vaculik drugi. Lindbaeck trzeci.

Bieg 8

Sajfutdinow, Janowski, Woffinden i Lindgren - żaden z nich w pierwszej serii nie wygrał. Rosjanin wypycha "Magica" na pierwszym łuku, przez co obaj spadają na ostatnie miejsca. Lindgren z trójką, Woffinden z dwójką. "Magic" do ostatniej chwili naciskał, ale nic z tego nie wynikło.

Przed przerwą na kosmetykę toru jedynym niepokonanym pozostaje Bartosz Zmarzlik.

Czekamy na start trzeciej serii zmagań!

Bieg 9

Iversen szybko wychodzi spod taśmy, ale Lindgren nie potrzebował wiele czasu, by go wyprzedzić. Madsen naciska na wicelidera i napędza się, ale nagle przed niego wskakuje Thomsen!

Bieg 11

Ciasno na pierwszym łuku, ale odjeżdża Woffinden. Nagle na drugim okrążeniu Zagar mija dwóch rywali. Doyle i Lindbaeck musieli walczyć o ostatnie oczko. Trzecie miejsce dla Doyle'a.

Patryk Dudek wycofany z zawodów!

Bieg 11

Rafał Karczmarz, który zastąpił Patryka Dudka zerwał taśmę.

Bieg 11

Maciej Janowski ucieka reszcie. Drugi dojeżdża Artiom Łaguta z pierwszymi punktami. Nie to przyniosło największe emocje - Wiktor Jasiński, junior z Gorzowa przywozi punkt do mety przed Maxem Frickem!

Bieg 12

Kolejny raz bieg przerwany, choć Zmarzlik zaliczył start idealny...

Bieg 12

Nieco słabiej wystartował Zmarzlik, ale on się nie daje po prostu złapać. Vaculik gonił, ale nie miał szans na trójkę. On nie daje sobie wyrwać tu zwycięstwa! Jest faworytem do zwycięstwa.

Bieg 13

Nie daje się dogonić Vaculik, który jak Zmarzliny jest dziś bardzo szybki. Woffinden dojeżdża za jego plecami. Trzeci Thomsen.

Bieg 14

ZMAAAARZLIK! Ależ on frunie po tym torze! Znowu nie ma sobie równych. Drugi Zagar, trzeci Madsen. Niestety, ostatni dojeżdża Janowski, co nie pomaga w walce o półfinał.

Bieg 15

Doyle świetnie spod taśmy, ale goni go Lindgren. Szweda postanowił zaatakować Karczmarz, ale nie wyprzedził doświadczonego kolegi. Ostatni Michelsen.

Bieg 16

Bieg bez historii. Sajfutdinow przed Łagutą i Iversenem.

Bieg 18

Dużo daje dziś pierwsze pole startowe. Skorzystał z tego Łaguta, który dojechał przed Vaculikiem. Ten szukał okazji do wyprzedzenia rywala, ale mu się to nie udało.

Bieg 19

Niemożliwe! Pierwszy raz przegrywa dziś Zmarzlik. Razem z Woffindenem świetnie wystartowali, ale szybszy był Anglik. Trzeci Iversen.

Bieg 20

Madsen walczył z Doylem i Duńczyk dojeżdża pierwszy. Obaj meldują się w półfinale!

Półfinał numer 1:

Bartosz Zmarzlik
Tai Woffinden
Maciej Janowski
Jason Doyle

Półfinał numer 1

Popędził Zmarzlik od startu do mety! Mistrz świata po raz siódmy w finale. Niestety, za jego plecami dojechał Jason Doyle, a "Magic" był dopiero czwarty...

Półfinał numer 2

Powtórka półfinału numer 1. Madsen odjechał spod taśmy i dojechał jako pierwszy do mety. Zagar pędził po drugie miejsce, ale po manewrze Lindgrena spadł na ostatnie miejsce. Szwed czwartym zawodnikiem w finale.

Od taśmy do płotu: Bartosz Zmarzlik, Leon Madsen, Jason Doyle, Fredrik Lindgren!

Finał

Szalał Jason Doyle, pędził za Bartoszem Zmarzlikiem, ale z mistrzem świata nikt nie może się dziś równać! Na trzecim miejscu dojechał Fredrik Lindgren. Czwarty był Leon Madsen.

Najnowsze