Tragedia podczas GP Belgii! Świat Formuły 1 żegna tragicznie zmarłego kierowcę F2

2019-09-01 8:50 MSo
Anthoine Hubert
Autor: EastNews Anthoine Hubert

Po zakończonych zmaganiach w kwalifikacjach do Grand Prix Belgii Formuły 1, na torze Spa odbyły się zawody Formuły 2. Wyścig został przerwany bardzo szybko po tragicznym wypadku, w którym wzięło udział trzech kierowców. Niestety, makabryczna kolizja zakończyła się tragedią i śmiercią 22-letniego Anthoine'a Huberta. Jak pożegnał go świat Formuły 1?

To pierwszy tak czarny dzień w świecie sportów motorowych od kilku lat. W sobotę, wszyscy kierowcy przypomnieli sobie, że mimo kolejnych zabezpieczeń, ściganie się to wciąż bardzo niebezpieczny sport. Do tragedii doszło podczas GP Belgii, gdy w makabrycznym wypadku zginął Anthoine Hubert.

Francuz z wielką siłą uderzył najpierw w bandę i powoli wracał we wraku na tor. 22-latek prawdopodobnie wyszedłby z wszystkiego bez szwanku, gdyby nie to, że z wielką prędkością uderzył w niego inny kierowca, który nie miał szans uniknąć kolizji. Smutne informacje napłynęły niedługo po przetransportowaniu zawodnika do szpitala.

Świat "królowej motorsportu" pogrążył się w żałobie. Kondolencje płynęły ze wszystkich zespołów - kierowcę pożegnali m.in. Max Verstappen, Felipe Massa, Charles Leclerc, team Renault czy George Russell. - Nie mogę uwierzyć. Spoczywaj w pokoju, mój przyjacielu - napisał kierowca Williamsa pod współną fotografią.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
‪I can not believe it. RIP my friend ❤‬ Příspěvek sdílený George Russell (@georgerussell63),
Zobrazit příspěvek na Instagramu
I can't believe it. Rest in peace. Příspěvek sdílený CHARLES LECLERC (@charles_leclerc),