Ważna decyzja ws. gwiazdy Unii Leszno. Dostał zgodę na jazdę w Polsce!

2020-05-28 17:20 MF
Emil Sajfutdinow
Autor: Paweł Jaskółka/Super Express Emil Sajfutdinow

Emil Sajfutdinow (31 l.) z Unii Leszno wystartuje w zbliżającym się sezonie 2020 PGE Ekstraligi! Jego występy w najlepszej żużlowej lidze świata stanęły pod znakiem zapytania po tym, jak Rosjanie zawiesili jego międzynarodową licencję. Na szczęście, dwukrotny indywidualny mistrz świata juniorów otrzymał zielone światło na występy w Polsce.

Rosyjski Związek Motocyklowy zawiesił Sajfutdinowowi międzynarodową licencję na prośbę jego klubu Turbiny Bałakowa. Działacze z Bałakowa obawiali się, że w związku z obostrzeniami w podróżowaniu, zawodnik będzie miał trudności w pogodzeniu występów w ligach polskiej i rosyjskiej. Na ten moment jednak nie wiadomo czy i kiedy rozgrywki rozpocznie rosyjska liga speedwaya, dlatego działacze Turbiny ustąpili.

Gwiazdy nie dogadały się z klubem. Poszło o kasę! Kibice Unii Leszno są wściekli

- Emil zwrócił się z prośbą do Rosyjskiego Związku Motocyklowego o przywrócenie mu licencji na starty międzynarodowe. Wynika to z faktu, że w tej chwili nie wiadomo, kiedy rozpoczną się rozgrywki w Rosji i nie możemy zagwarantować mu odpowiedniej liczby startów. W Polsce liga rozpocznie się 12 czerwca. Jednocześnie Sajfutdinow nie rezygnuje z występów w Turbinie. Jego jazda w naszym klubie będzie możliwa, gdy poprawi się sytuacja epidemiczna i zostaną otwarte granice. Emilowi życzymy powodzenia w polskiej lidze i czekamy na jego starty na naszym torze - czytamy na Instagramie rosyjskiego klubu.

Zamykają legendarny stadion. Ilirija znika z żużlowej mapy

Wyświetl ten post na Instagramie.
Эмиль Сайфутдинов подписал контракт в Польше. После долгих переговоров гонщик балаковской Турбины решил выступать за команду из Лешно. Мы попросили прокомментировать ситуацию директора команды Сергея Мантопта. - Эмиль обратился в МФР с просьбой предоставить ему отозванную лицензию для международных стартов. Связанно это с тем, что на данный момент неизвестно когда начнется чемпионат в России, и мы не можем гарантировать ему определенное количество стартов, а в Польше лига стартует уже 12 июня. При этом Сайфутдинов не отказался от выступлений за Турбину. Его выступление будет возможным когда общая ситуация с пандемией улучшится и будут открыты границы между странами. Желаем ему удачи в польской лиге и с нетерпением ждем на треке стадиона "Труд". Post udostępniony przez turbinabalakovo (@turbinabalakovo)

Emil Sajfutdinow to dwukrotny indywidualny mistrz świata juniorów oraz dwukrotny indywidualny mistrz Europy. Na koncie ma także trzy brązowe medale MŚ (dwa indywidualnie i jeden drużynowo). W Polsce występuje od 2006 roku. Reprezentował barwy Polonii Bydgoszcz, Włókniarza Częstochowa, KS Toruń, a od 2015 roku Unii Leszno. Od 2009 posiada polskie obywatelstwo.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Super Raport 28 V (goście: Biedroń, Sośnierz)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.