Mariusz Wach zdradził, kiedy chciałby ZAKOŃCZYĆ KARIERĘ [WIDEO]

2020-05-22 11:58 Andrzej Kostyra
Mariusz Wach
Autor: Cyfrasport Mariusz Wach

Mariusz Wach nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w boksie, chociaż ma już 40 lat. "Wiking", który przygotowuje się właśnie do czerwcowej walki z Kevinem Johnsonem, na razie nie myśli o zakończeniu kariery. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z jego planem, to zejdzie z ringu dopiero w wieku 50 lat, o czym opowiedział we vlogu Andrzeja Kostyry.

"Super Express": - Jak forma?

Mariusz Wach: - Jestem w trakcie sparingów. Forma jeszcze nie jest olimpijska, ale na walkę z Johnsonem już będzie.

Diablo chętny na walkę ze Szpilką "Pojedynek odbędzie się na 99%"

- Dochodzą mnie słuchy, że bardzo mocno trenujesz, dźwigasz kłody drzew, stałeś się wzorem pracowitości. A kiedyś z tym różnie bywało...

- No tak. Ale zostało mi niewiele lat do boksowania, z dziesięć lat...

- To zamierzasz boksować do pięćdziesiątki?

- Chciałbym. Mam takie założenie, żeby pożegnalną walkę stoczyć na 50. urodziny. Ale wszystko będzie zależeć od zdrowia.

Tomasz Adamek znokautowałby Marcina Najmana w 5 sekund?! "Nie ma takiej opcji"

- Ale do tego zostało jeszcze dziesięć lat. Ale skoncentrujmy się na bliższych czasach. Za kilkanaście dni będzie o tobie głośno na całym świecie, bo wystąpisz w głównej walce wieczoru na gali w Pałacu Konary. To będzie pierwsza gala bokserska w Europie od wybuchu pandemii. Zmierzysz się z byłym pretendentem do mistrzostwa świata Kevinem Johnsonem (przegrał w 2009 z Witalijem Kliczko - przyp. red,). Mam nadzieję że to nie będzie pojedynek bokserskich emerytów...

- Nie. On nie przewraca się po jednym ciosie, jest niewygodnym, twardym rywalem. Na pewno będzie chciał zepsuć mi dużo krwi i zszargać dużo nerwów.

- Chyba tę galę w Pałacu Konary współfinansujesz...

- Tak, z grupą znajomych stworzyliśmy grupę promocyjną i coś tam robimy. To dopiero trzecia nasza gala, nasze budżety nie są zbyt duże. Będą dwie walki doświadczonych zawodników, czyli moja i Ewy Piątkowskiej, a reszta debiutanci i amatorzy. W sumie dziewięć walk.

Mariusz Wach o swojej misji: Niektórzy będą się śmiać... Vlog Andrzeja Kostyry

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Najnowsze