Dawid Kubacki dostał śmieszne pieniądze za TCS. Premier dał mu ogromną premię

2020-01-25 21:16 KZ
Dawid Kubacki
Autor: Cyfra Sport Dawid Kubacki

W sobotę w konkursie drużynowym w Zakopanem Polacy zajęli dopiero 5. miejsce. Wśród biało-czerwonych prym wiódł Dawid Kubacki, który uzyskał drugi wynik indywidualnie. Ostatni 29-latek prezentuje znakomitą formę, która zapoczątkował triumf w Turnieju Czterech Skoczni. Za zwycięstwo w tej imprezie Kubacki otrzymał śmieszne pieniądze. Z odsieczą przyszedł premier RP, Mateusz Morawiecki.

"Nasza Drużyna dzisiaj nie stanęła na podium w Zakopanem. W sporcie czasem przychodzi słabszy dzień, po którym zwycięstwa smakują jeszcze lepiej! I zapewniam, że nasi Mistrzowie traktują to z odpowiednim dystansem i sportową złością. Podczas kolacji, którą wspólnie zjedliśmy, humory dopisywały. Dziś kibicowaliśmy razem naszym skoczkom tak głośno, że słychać nas było nie tylko w Zakopanem, ale w całych Tatrach. Drugi raz z rzędu w Zakopanem wygrali Niemcy. Już jutro kolejny konkurs gdzie pokażecie nasze biało-czerwone flagi!", napisał na facebooku premier Mateusz Morawiecki, zamieszczając zdjęcia ze wspólnej kolacji z polskimi skoczkami. Później dodał również, że zdecydował się przekazać Dawidowi Kubackiemu specjalną nagrodę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych. "Podjąłem decyzję o przyznaniu Dawidowi Kubackiemu specjalnej nagrody w wysokości 100 tysięcy złotych za Jego wielkie zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni", napisał prezes Rady Ministrów.

ZOBACZ TEŻ: Ile zarabia Dawid Kubacki i Kamil Stoch? Wynagrodzenia skoczków narciarskich [ZDJĘCIA]

Dawid Kubacki triumfował w tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni. Za zwycięstwo dostał premię w wysokości zaledwie 20 tysięcy franków szwajcarskich czyli ok. 78,4 tys zł. Organizatorów nie stać, by wygospodarować więcej z budżetu imprezy, który wynosi 6 milionów euro. Dla zobrazowania sytuacji wystarczy powiedzieć, że zwycięzca kwalifikacji w TCS dostawał 5 tysięcy franków szwajcarskich premii. 

Dawid Kubacki jest trzecim po Adamie Małyszu i Kamilu Stochu polskim zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni. Od tamtej pory 29-latek prezentuje znakomitą formę i we wszystkich kolejnych zawodach staje na podium. W niedzielę będzie miał okazję po raz kolejny pokazać swoją klasę podczas indywidualnego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem.

Najnowsze