Dawid Kubacki

Autor: Marek Zieliński Dawid Kubacki podczas zgrupowania reprezentacji Polski

LGP w Hinzenbach: Dawid Kubacki NAJLEPSZY! Polak wrócił na czoło klasyfikacji cyklu!

2017-10-01 20:05

Dawid Kubacki znów na czele klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix! Polski zawodnik wygrał w niedzielę konkurs indywidualny w austriackim Hinzenbach. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła.

To kolejny znakomity konkurs biało-czerwonych! Dawid Kubacki zajął pierwsze miejsce, Piotr Żyła drugie, a w czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze miejsce dla Stefana Huli (piąta lokata) oraz Macieja Kota (siódmy). Słabiej spisał się natomiast Kamil Stoch, który zajął dopiero 26. miejsce. Dwa "oczka" wyżej uplasował się Jakub Wolny.

Kubacki zwyciężył dzięki fantastycznej próbie w drugiej serii. Osiągnął 94,5 metra. To pozwoliło mu wyprzedzić prowadzącego Andreasa Wellingera, który popsuł drugi swój lot i ostatecznie zakończył zawody dopiero na czwartej pozycji. Z podium wypchnął go bowiem jeszcze Roman Koudelka.

Kubacki jest liderem cyklu LGP. Zgromadził do tej pory - nie startując we wszystkich zawodach - 400 punktów. Drugi Anze Lanisek ma 353 pkt. Do końca pozostał jeszcze jeden konkurs w niemieckim Klingenthal.