Piotr Żyła

i

Autor: Cyfrasport Piotr Żyła

Mało kto o tym pamięta!

Na jaw wyszło, kim jest siostra Piotra Żyły. Mało znana prawda, mogła zrobić olbrzymią karierę

2023-04-10 8:00

Piotr Żyła od lat jest ulubieńcem polskich kibiców sportów zimowych, którzy z wielkim podziwem patrzą na jego występy w Pucharze Świata. Mało kto wie, że z zimowymi dyscyplinami sportowymi związana była także jego siostra - Dorota, której kontuzje popsuły świetnie zapowiadająca się karierę.

Piotr Żyła od lat jest jedną z największych gwiazd polskich sportów zimowych, co znajduje odzwierciedlenie w jego wynikach w trakcie zawodów Pucharu Świata. Okazuje się, że siostra reprezentanta Polski, Dorota Żyła, mogła zrobić także wielką karierę, którą niestety przerwała poważna kontuzja.

O to kim jest siostra Piotra Żyły. Mogła zrobić olbrzymią karierę

Okazuje się, że Dorota Żyła była niezwykle uzdolnioną  snowboardzistką i startowała w zawodach międzynarodowych. Niestety, reprezentantka Polski doznała poważnych złamań nogi, o których po latach opowiadała jej mama w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

-  Pierwszy wypadek był winą trenera, który nie zauważył, że urwała jej się klamra w butach. Dorota upadła, łamiąc kość strzałkową i piszczelową. Drugi raz połamała się w eliminacjach swojej konkurencji. Walnęła w śnieg, spojrzała tylko na nogę i krzyczała: Nie dotykajcie mnie! Wiem, co mi jest mówiła Dorota Żyła.

Po latach kariery, siostra Piotra Żyły odeszła od sportu i jak donosi portal "Świat Sportu", obecnie pracuje we wrocławskim laboratorium, jako biolożka.

Sonda
Czy lubisz Piotra Żyłę?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze