Kamil Stoch wygrał w Oberstdorfie!

Autor: Eastnews

KAMIL STOCH KRÓLEM W OBERSTDORFIE! Dominacja Polaków w Turnieju Czterech Skoczni

2017-12-30 19:59

Niewiarygodne. Niesamowite. Niezapomniane. Historia, którą wspominać będziemy latami. Kamil Stoch znów królem Turnieju Czterech Skoczni! 30-latek jako pierwszy Polak w historii imprezy wygrał konkurs na legendarnej skoczni Schattenbergschanze w Oberstdorfie i zatrzymał faworyta gospodarzy Richarda Freitaga. Trzecie miejsce zajął natomiast Dawid Kubacki, a piąte Stefan Hula.

To był lot godny narciarskiego mistrza. Monumentalny. Po pierwszej serii Kamil Stoch był czwarty. Przegrywał ze Stefanem Kraftem, Richardem Freitagiem i Dawidem Kubackim. Na skoczni Schattenbergschanze naszym lotnikom nie szło nigdy. To nie był nasz obiekt. Aż do sobotniego wieczoru. Wiatr nagle ucichł. Stoch trafił idealnie. Lekki wiatr w plecy, mocne wyjście z progu, wysoki pułap lotu i lądowanie niebotycznie daleko. Niemieccy fani, wcześniej świętujący, ucichli. Rywale oniemieli. 137 metrów. 137. Nokaut. Nota bliska ideału, godna triumfatora poprzedniej edycji Turnieju Czterech Skoczni.

Freitag i Kraft nie wytrzymali presji. Pierwszy skończył cztery punkty za Polakiem. Drugi, lider po pierwszej serii konkursu, aż siedemnaście. Austriak wylądował na 119. metrze i otworzył też drzwi do podium dla Dawida Kubackiego. Do dzisiaj - mistrza kwalifikacji, który w konkursie nie wytrzymywał presji. Od dzisiaj - jednego z faworytów do zwycięstwa w całej imprezie.

To był polski wieczór w Oberstdorfie. Zawiedli trochę Maciej Kot i Piotr Żyła. Pierwszy w obu skokach nie był sobą. Skończył konkurs na miejscu 15. miejscu. Drugi po pierwszej serii mógł nawet mieć nadzieje na podium. 109,5 metra zepchnęło go jednak dopiero na 25. lokatę. Humory poprawił jednak wszystkim Stefan Hula. Ten piąty. Rezerwowy w drużynie. Zawsze w cieniu, który ma wreszcie swoje pięć minut. Nowy mistrz Polski w skokach zakończył zawody na piątym miejscu.

Kolejny konkurs w ramach Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się już 1 stycznia w Garmisch-Partenkirchen.

Wyniki konkursu w Oberstdorfie:

Magda Linette - Shuai Peng

W 1/4 finału rywalką Magdy Linette będzie 18-letnia Chinka Xiyu Wang, nr 134

7:5, 6:1

KONIEC! GEM, SET I MECZ MAGDA LINETTE! Polka pokonuje Chinkę Shuai Peng 7:5, 6:1. Pierwszy set był zacięty, a na koniec kapitalna akcja Magdy, po której rywalka była w rozsypce. Drugi set już toczył się pod dyktando naszej tenisistki

40-15 Linette ma piłki meczowe

7:5, 5:1

Gem Linette. PRZEŁAMANIE. Kolejny świetny return Polki kończy gema. Magda jest już bardzo blisko zwycięstwa i awansu do 1/4 finału

Kapitalny return Magdy i jest 40-0. Są breakpointy

7:5, 4:1

Gem Linette. Ważny gem. Chinka znów złapała rytm gry i stara się przejmować inicjatywę. Magda jednak dość spokojnie obroniła podanie i wciąż ma dość bezpieczną przewagę w secie

7:5, 3:1

Gem Peng. Polka goniła Chinkę w tym gemie i zrobiło się już tylko 30-40. Jednak na koniec Magda wpakowała prostą piłkę w siatkę

7:5, 3:0

Gem Linette. Polka powiększa przewagę. Chinka wciąż nie może się pozbierać. Zgubiła koncentrację, dużo błędów w jej grze

7:5, 2:0

Gem Linette. PRZEŁAMANIE. Pierwszego breakpointa Polka jeszcze nie wykorzystała. Ale przy drugim Peng znów wyrzuciła piłkę daleko za końcową linię. Magda odskakuje Chince

40-15 Chinka wciąż w rozsypce. Polka ma breakpointy

7:5, 1:0

Gem Linette. Chinka chyba cały czas jest w szoku, po tym zagraniu Magdy na koniec pierwszego seta. Teraz popełniała błąd za błędem. Magda łatwo obroniła serwis. Gem wygrany do zera

Zaczynamy drugiego seta. Serwuje Polka. A ostatnia piłka poprzedniego seta może z powodzeniem kandydować do miana zagrania miesiąca czy nawet roku

7:5

GEM I SET MAGDA LINETTE! A na koniec kapitalne zagranie Polki! Coś niewiarygodnego! Magda była już w głębokiej defensywie w tyej wymianie, ale dobiegła do piłki i odegrała fenomenalnie! Piłka przeleciała tuż nad siatką i trafiła w samą linię

Jest druga piłka setowa!

Równowaga

Magda ma piłkę setową! Chinka kłóci się z sędzia, domaga się powtórzenia wymiany

Było już 40-0 dla Chinki, ale jest już 40-40

6:5

Gem Linette. Błyskawiczny gem. Polka wygrała do bardzo pewnie do zera. Świetne zagrania Magdy. Na koniec błąd Chinki

5:5

Gem Peng. Nieudany return Polki kończy gema, którego serwująca Chinka wygrała do 30. Przed nami końcówka tego zaciętego seta

5:4

Gem Linette. Polka obejmuje prowadzenie! Wyszarpała tego gema, w którym świetnie zagrania przeplatała błędami. W końcu po długiej walce na przewagi obroniła serwis. Porywisty wiatr cały czas bardzo utrudnia rywalizację na korcie

Znów mamy długą walkę na przewagi

4:4

Gem Linette. PRZEŁAMANIE. Długi gem, walka na przewagi. W końcu Polka ambitną grą w defensywie wymusiła błąd Chinki, wykorzystując breakpointa

Magda miała breakpointa, ale rywalka wybroniła się. Trafiła w linię

40-40 Będzie kolejna walka na przewagi

3:4

Gem Peng. PRZEŁAMANIE. Polka znów musi odrabiać straty. Zaczęła gema od podwójnego błędu serwisowego. Potem Chinka bardzo dobrze returnowała. Szybko zrobiło się 15-40. Kolejny mocny return Peng po słabszym drugim serwisie Linette i tenisistka z Azji znów przełamuje podanie poznanianki

15-40 Teraz Magda broni się przed stratą podania

3:3

Gem Linette. PRZEŁAMANIE. Polka przegrywała już 15-40, ale ambitną grą doprowadziła do gry na przewagi. Na koniec błąd Chinki, którą próbowała zaskoczyć Magdę skrótem, ale nie trafiła w kort. Straty odrobione. Mamy remis

Magda znów ma breakpointa. Może teraz się uda?

2:3

Gem Linette. Lepsza gra Polki. Dobrze serwowała i szybko zbudowała przewagę w gemie 40-0. W kolejnej wymianie agresywnie grająca Chinka zmusiła Magdę do błędu, ale w kolejnej to poznanianka była górą. Podanie obronione

1:3

Gem Peng. Chinka wygrywa trzeciego gema z rzędu. Polka znów miała szansę na przełamanie, ale Peng znów przejęła inicjatywę i skończyła wymianę. Potem była górą w grze na przewagi.

40-40

40-30 Linette ma breakpointa

1:2

Gem Peng. PRZEŁAMANIE. Polka popełniła w tym gemie bardzo dużo prostych błędów. Pierwsze dwa breakpointy jeszcze obroniła, doprowadzając do stanu 40-40. Ale potem były jej dwa kolejne błędy. Chinka przełamuje podanie Linette i obejmuje prowadzenie

40-40 Dwa breakpointy obronione

15-40 Polka po dziwnym błędzie broni breakpointów. Popsuła prostą piłkę

1:1

Gem Peng. Długi gem. Polka prowadziła w nim 30-0. Potem miała breakpointa. Na koniec była walka na przewagi. Chinka obroniła serwis. Mamy remis

Długa walka na przewagi. Porywisty wiatr utrudnia grę. Teraz jest kolejna równowaga

40-40

40-30 Magda ma szansę na przełamanie

1:0

Gem Linette. Bardzo dobry początek w wykonaniu Polki. Gem serwisowy wygrany szybko i do zera. Dobrze Magda serwowała, a Chinka popełniała błędy

GRAMY! Serwuje Magda

Polka i Chinka są już na korcie. Trwa rozgrzewka

A tu wypowiedź Magdy Linette po wczorajszym zwycięstwie (6:2, 6:2) nad Ukrainką Bondarenko

Polka wczoraj świętowała 28. urodziny. Od organizatorów dostała kilka upominków

Zdaniem bukmacherów szanse na zwycięstwo w dzisiejszym pojedynku rozkładają się mniej więcej pół na pół. Lekką faworytką jest Magda Linette

Shuai Peng w 2011 roku zajmowała nawet 14. miejsce w rankingu. W 2014 roku potrafiła nawet wyrzucić za burtę US Open Agnieszkę Radwańską. Ostatnio jednak większe sukcesy odnosi w deblu. W singlu zajmuje 106. miejsce. Jednak wciąż potrafi być niebezpieczna

To drugi mecz Linette z Peng. Pierwszy miał miejsce w 2017 roku w Kuala Lumpur. Przy stanie 5:2 dla Polki chińska tenisistka poddała mecz

Mecz Haas - Wang właśnie się skończył. Około godziny 11.00-11.05 na korcie powinny pojawić się Magda Linette i Shuai Peng

Mecz Magdy Linette rozpocznie się po zakończeniu spotkania Haas - Wang. Trwa drugi set i wygląda na to, że ten pojedynek wkrótce się skończy. Polka zacznie pewnie ok. godziny 10.45

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Magda Linette - Shuai Peng w II rundzie turnieju WTA w Hua Hin. Początek spotkania w czwartek ok. godziny 10.30 polskiego czasu