Agnieszka Radwańska, WTA Katowice

Autor: Tomasz Radzik

Agnieszka Radwańska w półfinale WTA w Katowicach!

2014-04-11 17:42

Agnieszka Radwańska nie miała problemów z awansem do najlepszej czwórki turnieju WTA w Katowicach. W 1/4 finału nasza reprezentantka pokonała Yvonne Meusburger 6:4, 6:1.

Agnieszka Radwańska już w pierwszym gemie przełamała rywalkę. Na swoje konto zapisała także kolejną partię. Później sytuacja na korcie się odwróciła.

Yvonne Meusburger wygrała dwa kolejne gemy i wyrównała stan meczu. Przy wyniku 4:3 dla Polki po raz kolejny przegrała jednak własne podanie. Tej szansy "Isia" już nie zmarnowała i wygrała seta 6:4.

Zobacz koniecznie: Alexander Pointner rozstaje się z kadrą austriackich skoczków

Druga partia to już absolutna dominacja Agnieszki Radwańskiej. Polka wygrała pięć gemów z rzędu, a w szóstym miała nawet piłki meczowe.

Jej rywalka zdołała je wybronić i zapisać na swoim koncie honorowego gema w tym secie. W kolejnym "Isia" dopełniła już formalności, dzięki czemu zamedlowała się w półfinale rozgrywek.