Jerzy Janowicz 2013

Autor: East News Jerzy Janowicz

Australian Open 2014. Kolejny zwycięski bój Jerzego Janowicza!

2014-01-15 7:58

Jerzy Janowicz po bardzo zaciętym meczu pokonał Pablo Abdujara 4:6, 7:6(3), 7:6(5), 6:3 i awansował do trzeciej rundy wielkoszlemowego Australian Open.

Jerzy Janowicz w starciu z Pablo Andujarem pokazał wielki charakter, a po ostatniej wygranej piłce wpadł w szał radości, jakby wygrał cały turniej. Trudno się dziwić, bo wygrana z 48. w rankingu ATP Hiszpanem, w ponad 40-stopniowym upale, nie przyszła łatwo.

Przeczytaj koniecznie: Transfery 2014. Guilherme piłkarzem Legii Warszawa

Polak przegrał pierwszego seta 4:6, a w drugim został przełamany już w pierwszym gemie. Przegrywał także w trzecim secie, ale w obu przypadkach doprowadzał do tie-breaków, które wygrywał. Ostatecznie po trzech godzinach i 28 minutach, rozstawiony z numerem 20. w Australian Open Janowicz wygrał 4:6, 7:6(3), 7:6(5), 6:3.

W walce o 1/8 finału zmierzy się z Niemcem Florianem Mayerem (ATP 37), z którym dotychczas w turniejach głównych grał raz, przegrywając w 1/16 Wimbledonu w 2012 roku.