Cincinnati. Szarapowa wygrała. Djoković skreczował

2011-08-22 11:08

Maria Szarapowa wygrała turniej w Cincinnati. Natomiast porażki w finale z Andy Murrayem doznał Novak Djoković.

Maria Szarapowa nie miała łatwej roboty z finale z Jelena Janković. Serbka  wygrała pierwszą partię 6:4, a w drugiej miała szanse na zakończenie meczu w tie-breaku II seta. Rosjanka jednak zwyciężyła 7-3, a potem pokonała Janković w III secie 6:3 Szarapowa powoli wraca do wielkiej formu, choc do jej szczytu nadal ma spory kawałek drogi.

Novak Djoković w tym roku wygral 57 razy i przegrał raz. W finale w Cincinnati też był "murowanym" faworytem, ale posłuszeństwa odmówił organizm Serba. Ból w prawy barku sprawił, że Novak przegrał 4:6, a po oddaniu jeszcze trzech gemów w drugim, uznał, że dalsze forsowanie ręki nie ma sensu i mecz oddał. Kontuzja Djokovicia stawia pod znakiem zapytania jego start w US Open.