ATP Finals: Djoković przegrał z Sinnerem i zagra z Hurkaczem o życie!

Autor: AP ATP Finals: Djoković przegrał z Sinnerem i zagra z Hurkaczem o życie!

ATP Finals

Djoković pokonał Hurkacza, ale może dziś odpaść z ATP Finals! Los Serba w rękach Sinnera!

2023-11-16 16:58

Novak Djoković pokonał Huberta Hurkacza 7:6, 4:6, 6:1 na koniec walki w fazie grupowej, ale może dziś wieczorem odpaść z ATP Finals. A wszystko przez straconego w meczu z Polakiem seta. Gdyby broniący tytułu Serb wygrał 2-0 w setach, miałby praktycznie pewny awans. Teraz jego los spoczywa w rękach Jannika Sinnera, który dzisiaj o godzinie 21 zagra z Holgerem Rune.

Hubert Hurkacz nie zdołał po raz pierwszy w karierze pokonać Novaka Djokovicia, ale urwany przez Polaka set może mieć dla Serba fatalne konsekwencje. W drugim meczu w tej grupie pewny już dzięki wrocławianinowi awansu Jannik Sinner zagra z Holgerem Rune. Jeżeli wygra Włoch, wciągnie Djokovicia do półfinału. Jeśli jednak przegra, z grupy wyjdą Sinner i Rune, a broniący tytułu lider rankingu odpadnie.

Gdyby Novak Djoković wygrał z Hubertem Hurkaczem 2-0 w setach dzięki dobremu bilansowi gemów byłby już praktycznie pewny awansu. Sracił jednak jedną partię i musi czekać na wynik meczu Jannika Sinnera, który jeszcze nigdy nie pokonał Holgera Rune. Wynik trzeciego seta meczu Djoković -  Hurkacz nie miał już żadnego wpływu na walkę o awans. Co zrobi pewny już gry w półfinale tenisista z Tyrolu? Początek meczu Sinner - Rune o godzinie 21. Transmisja TV na Polsacie Sport.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz tych tenisistów? Sprawdź się!