Hubert Hurkacz

Autor: Paweł Jaskółka / Super Express Hubert Hurkacz

FALSTART Huberta Hurkacza w Miami. Polak przegrał z amerykańskim 19-latkiem

2020-06-30 6:01

Hubert Hurkacz wrócił do gry. Najlepszy polski tenisista walczy w kolejnym pokazowym turnieju na Florydzie, gdzie przebywa od czasu wybuchu pandemii. Pierwszym rywalem Hurkacza w turnieju Atlec Styslinger Tennis Exhibition w Miami był reprezentujący USA Brandon Nakashima. Niestety Hurkacz zagrał słabe spotkanie i niespodziewanie przegrał z zajmującym 220. miejsce w rankingu 19-latkiem 3:4, 1:4 (sety rozgrywano do czterech wygranych setów.

Hubert Hurkacz od poniedziałku 29 czerwca walczy w turnieju Atlec Styslinger Tennis Exhibition w Miami. To impreza pokazowa. W turnieju grają znani tenisiści. Poza Polakiem m.in. Tennys Sandgren, Reilly Opelka, Steve Johnson czy Sam Querrey. W sumie w Miami wystąpi ośmiu tenisistów - Hurkacz i siódemka Amerykanów. Tenisista z Wrocławia przebywa na Florydzie od marca. Przeniósł się tam z Indian Wells, gdy wybuch pandemii przerwał tenisowy cyklu ATP. Turniej pokazowy Atlec Styslinger Tennis Exhibition będzie dla Hurkacza przydatnym elementem przygotowań do restartu oficjalnych rozgrywek ATP. To ma nastąpić w połowie sierpnia.

Hurkacz ma już za sobą jeden mecz w pokazowej imprezie w Miami i niestety zaczął od porażki. Pierwszym rywalem Polaka w Miami był 19-letni Amerykanin Brandon Nakashima (nr 220). Polak zaczął słabo, popełniał dużo błędów. Rywal był wyraźnie solidniejszy i Hurkacz przegrał 3:4, 1:4. Mimo tej porażki tenisista z Wrocławia będzie dalej walczył w pokazówce w Miami. Pokonani zagrają w tzw. "małym turnieju". Kolejnym rywalem Hurkacza ma być Amerykanin JC Aragone.