Iga Świątek

i

Autor: AP Photo Iga Świątek

Przygasza nadzieje?

Iga Świątek postawiła sprawę jasno. Deklaracja, która wywołuje niepokój. Mistrzyni nie bała się tego powiedzieć

2023-09-21 9:01

Iga Świątek niebawem rozpocznie tournee po azjatyckich turniejach. Jej pierwszymi jesiennymi zawodami będą te w Tokio. Plan Polki na najbliższe tygodnie jest jasny, postarać się, aby znów zostać liderką rankingu WTA i toczyć bój z Aryną Sabalenką. Ale sama zawodniczka jak i jej sztab pomału myślą, co będzie działo się w przyszłym roku. A jedną z głównych imprez będą igrzyska olimpijskie w Paryżu, o których nieco tajemniczo wypowiedziała się Świątek.

Ostatni okres w wykonaniu Igi Świątek nie był tak udany, jak można było się spodziewać. Podczas zawodów w Ameryce Północnej była liderka rankingu WTA nie była w stanie wywalczyć żadnego trofeum, choć oczekiwano, że uda się jej wygrać któryś z turniejów. Największym rozczarowaniem była dość szybka porażka na US Open. Świątek w IV rundzie przegrała z Jeleną Ostapenko i pożegnała się z nadziejami na obronę tytułu.

QUIZ: Rozpoznasz te tenisistki? Tylko najlepsi zgarną komplet punktów!

Pytanie 1 z 25
Tenisistka na tym zdjęciu to...
Aryna Sabalenka

Światek o igrzyskach. Zdecydowana wypowiedź

Teraz powalczy na turniejach w Azji, ale jej myśli pomału sięgają tego, co wydarzy się w 2024 roku. A wówczas dojdzie jedna ważna impreza - igrzyska olimpijskie w Paryżu. Świątek w rozmowie z Eurosportem studzi nieco nadzieje fanów. - Nie ma sensu myśleć o tym od początku sezonu. Po drodze mamy przecież Australian Open, ważne imprezy w Stanach Zjednoczonych czy Roland Garros. To nie jest tak, że uprawiam dyscyplinę, w której najważniejsze są mistrzostwa świata oraz igrzyska - zauważyła mistrzyni.

Bezwzględne słowa legendy wobec Igi Świątek. Zestawiono ją z Radwańską. Te słowa są jednoznaczne

- Igrzyska oczywiście są priorytetem, ale trudno będzie zrobić optymalną formę konkretnie na te zawody. Gdybym chciała tak zrobić, to okres przygotowawczy musiałby rozpocząć się w trakcie Rolanda Garrosa - powiedziała. - Kalendarz jest bardzo napięty, a ja mam wiele ważnych turniejów przed sobą - oceniła reprezentantka Polski.

Szymon Kołecki napędza polskiego mistrza. "On zawsze dąży do celu"
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze