Iga Świątek na konferencji

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/ SUPER EXPRSS Iga Świątek na konferencji

WTA w Warszawie

Iga Świątek przed WTA Warszawa: Superzmobilizowana i zestresowana! Zapomniałam już o wakacjach

2022-07-21 19:55

Iga Świątek (21 l.) pierwszy raz od kilku lat znów wystąpi na warszawskich kortach. Wraca do stolicy w zupełnie innej roli - będąc liderką światowych rankingów. - Zrobię wszystko, by wygrać. To dla mnie bardzo ważny turniej - zapowiedziała na konferencji prasowej.

Rzadko kiedy można oglądać w Polsce najlepszą tenisistkę świata. Turniej WTA w Warszawie rusza już w poniedziałek. - Jestem superzmobilizowana. Nie miałam wiele okazji, by tu grać. To będzie dużo stresu, by występować przed własną publicznością - mówi Świątek, która zrobi wszystko, by zaprezentować się jak najlepiej. Iga z pewnością będzie wypoczęta, bo w ostatnim czasie przebywała na krótkim urlopie we Włoszech. - Już zapomniałam o wakacjach. Ale cieszę się, że był ten tydzień przerwy po Garrosie i Wimbledonie. To było ważne by zapobiegać kontuzjom - dodała.

Oniemieliśmy, gdy zobaczyliśmy to zdjęcie Igi Świątek. Na co dzień tak nie wygląda, trudno oderwać wzrok

Świątek przed WTA Warszawa: Nie oczekiwałam, że wygram Wimbledon!

Świątek ma nadzieję, że nie odczuje tego, że w Londynie zakończyła się jej znakomita seria zwycięstw, która trwała od lutego. - Nie oczekiwałam, że wygram Wimbledon. Znam swoje doświadczenie na trawie. Byłam gotowa, że ta passa zwycięstw się tam skończy - przyznała liderka światowego rankingu. Kibice mają nadzieję, że rozpocznie go na nowo w stolicy i będzie go kontynuowała przez kolejne tygodnie.

Fani będą mogli dopingować Igę Świątek nie tylko na korcie, ale także na łonie natury. W parku Agrykola przygotowana będzie specjalna strefa kibica dla tych, którym nie udało się kupić biletów. Fanom udostępnione zostaną dwa wielkie ekrany, na których będzie można oglądać czołowe polskie tenisistki. 

Iga Świątek haniebnie skrzywdzona! To się nie mieści w głowie, kibice Polki aż zgrzytają zębami!

Czykier: chciałbym zagrać mecz z Igą Świątek

WTA Warszawa - szczegóły turnieju

Turniej WTA w Warszawie rozpocznie się w poniedziałek 25 lipca. Impreza potrwa do niedzieli, 31 lipca. Wśród tenisistek nie zabraknie najlepszej zawodniczki globu, Igi Świątek. To ona będzie największą gwiazdą wydarzenia. 

Jesteś fanem tenisa? Sprawdź się w naszym quizie! Ile wiesz o najlepszej tenisistce świata, Idze Świątek? Prawdziwi kibice nie będą mieli problemów.

QUIZ. Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 11
Gdzie urodziła się Iga Świątek?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze