Linette – Kontaveit RELACJA NA ŻYWO Australian Open Linette – Kontaveit LIVE ONLINE RELACJA

i

Autor: AP Linette – Kontaveit RELACJA NA ŻYWO Australian Open Linette – Kontaveit LIVE ONLINE RELACJA

Australian Open

Świetny mecz Magdy Linette i jest awans do 3. rundy Australian Open! Piękne zwycięstwo po zaciętym starciu z Kontaveit

2023-01-19 5:34

Linette – Kontaveit RELACJA. Magda Linette bo bardzo emocjonującym spotkaniu awansowała do 3. rundy Australian Open! Jej rywalką była wyżej notowana Anett Kontaveit (WTA 19). Spotkanie rozpoczęło się bardzo słabo dla Polki, bo choć przełamała rywalkę, to zaraz tę przewagę straciła i niedługo później Kontaveit przełamała ją ponownie. Pierwsza partia trafiła na konto Estonki, ale z biegiem meczu coraz więcej błędów popełniała rywalka, a Linette utrzymywała wysoką jakość swojego podania i uderzeń. Ostatecznie Polka wygrała 3:6, 6:3, 6:4. Zapis relacji na żywo z meczu Linette - Kontaveit poniżej. Mecz Magdy Linette dzisiaj 19.01 WYNIK.

Magda Linette - Anett Kontaveit 3:6, 6:3, 6:4

Magda Linette - Anett Kontaveit

Witamy w relacji na żywo z meczu 2. rundy Australian Open, w którym Magda Linette zmierzy się z Anett Kontaveit. Mecz rozpocznie się nie wcześniej niż 3:00 polskiego czasu i mamy dobre wieści - kort jest kryty, więc deszcz nam i zawodniczkom nie straszny! Bądźcie z nami.

Zapraszamy na relację z meczu Linette - Kontaveit w Australian Open! Na naszą zawodniczkę będziemy musieli chwilkę poczekać, bo jeszcze nie skończyło się poprzednie starcie na Margaret Court Arena.

Panie Volynets i Kudermietowa postanowiły grać aż trzy sety, więc mecz Linette - Kontaveit rozpocznie się tuż po godzinie 3:00.

Obecnie w meczu Volynets - Kudermietowa mamy wynik 6:4, 2:6 i 3:0 dla Volynets! Amerykanka już dwa razy przełamała rywalkę w trzeciej partii.

I już 3:2, Kudermietowa odrobiła nieco strat. No cóż, musimy jeszcze chwilkę się wstrzymać i poczekać na mecz Magdy.

Volynets prowadzi 5:2 i ma swoje podanie! Jest blisko wyrzucenia z turnieju dużo wyżej rozstawionej rywalki. 

Koniec! Volynets wygrywa 6:4, 2:6, 6:2! Za ok. 15 minut na korcie pojawią się Magda Linette i Anett Kontaveit.

Panie już wchodzą na kort, przed nami rozgrzewka.

Zaczynamy! Serwuje Anett Kontaveit.

0:1

Gem Kontaveit. Szybki gem dla Estonki, którego rozpoczęła od asa. Świetnie zadziałał serwis rywalki w tym gemie.

1:1

Gem Linette. Ale serwis Polki też zacny! Wygrywa do zera, podania świetnie rozpoczynały jej akcje i także pojawił się as.

Magda wywarła presję na rywalce, której serwis tak bardzo nie pomagał. 40:40.

1:2

Gem Kontaveit. Od stanu 40:40 sprawy potoczyły się szybko. Najpierw Linette wyrzuciła na aut smecza, a po chwili Estonka zakończyła akcję winnerem.

Teraz problemy u Linette. z 40:0 do 40:40...

2:2

Gem Linette. Polka świetnie rozpoczęła gema, znów pomagał jej serwis, który ustawiał akcje pod jej pomysł. Później wkradły się błędy, m.in. podwójny błąd serwisowy, ale pod koniec Linette znów zagrywała precyzyjniej i obroniła podanie. 

Otwiera się szansa na przełamanie! Linette zmusiła ją do błędu i ma 40:30.

3:2

Gem Linette, przełamanie! Niespodziewane przełamanie przy podaniu Estonki! Tym razem od samego początku Kontaveit popełniała sporo błędów i pozwoliła Linette zyskać przewagę. Na koniec znów nie zmieściła piłki w korcie!

Lekkie problemy Magdy, siatka i minimalny aut. 15:30.

Kontaveit świetnie się broni i wymusiła błąd na Linette, dwa break-pointy dla Estonki...

3:3

Gem Kontaveit, przełamanie! Pierwszego break-pointa Magda jeszcze obroniła, ale po chwili Kontaveit świetnie minęła Linette uderzeniem po linii i odrobiła stratę.

3:4

Gem Kontaveit. Tym razem 19. rakieta świata wygrała swoje podanie bez większych problemów, Linette nie potrafiła znaleźć odpowiedzi na precyzyjne piłki rywalki.

Więcej błędów z obu stron, w dużej mierze niewymuszonych, 30:30.

Presja ze strony Kontaveit, Linette wyrzuca, break-point...

Punkt bezpośrednio z serwisu! 40:40.

Po kolejnym niemal asie serwisowym Linette walnęła w siatkę, a później wyrzuciła na aut i znów break-point dla Estonki.

Kontaveit returnuje w aut. 40:40.

Panie grają tego gema już niemal 10 minut. Już szósta równowaga, Magda zdobywa przewagi, ale nie potrafi zamknąć gema.

3:5

Gem Kontaveit, przełamanie! Niestety, Kontaveit przejęła inicjatywę i zakończyła gema świetnym zagraniem po crossie, przełamując Magdą przy czwartej szansie. 

3:6

Gem i set Kontaveit! Szybciutka porażka w tym gemie, Estonka nawet nie oddała Magdzie punktu, nie była w stanie odpowiedzieć na mocne serwisy i precyzyjne uderzenia. 

Zaczynamy drugiego seta, serwuje Magda Linette.

Polska zawodniczka nie może się otrząsnąć. Prosty błąd przy siatce, 30:40, break-point dla Estonki.

3:6, 0:1

Gem Kontaveit, przełamanie. Fatalnie zaczyna się to dla Polki w drugim secie. W ostatniej akcji stojąc blisko siatki Linette nie przebija na drugą stronę i traci podanie.

Niespodziewanie Kontaveit także zaczęła popełniać dość proste błędy! 40:15 dla Polki.

3:6, 1:1

Gem Linette, przełamanie! I jest przełamanie powrotne! Estonka nagle zaczęła się mylić, popełniła choćby podwójny błąd serwisowy, a w ostatniej akcji fatalnie przestrzeliła z bekhendu. Mamy remis w drugim secie.

3:6, 2:1

Gem Linette. Magdzie pomógł trochę jej własny serwis, ale sporo pomogła też rywalka, która nie potrafiła precyzyjnie odpowiedzieć na zagrania Polki.

3:6, 3:1

Gem Linette, przełamanie! Wow! trzeci gem z rzędu dla Linette. Kontaveit zaczęła rozdawać coraz więcej prezentów, a Magda umiejętnie z tego korzysta, wywierając presję, gdy tylko nadarzy się okazja. Teraz Estonka przy swoim podaniu wygrała ledwie punkt.

3:6, 4:1

Gem Linette. Brawo! Mocny serwis Polki nie dawał Estonce szans na skuteczny return, a gema zamknęła ona dwoma asami!

3:6, 4:2

Gem Kontaveit. 19. zawodniczka świata odzyskała rezon i pewnie wygrała swoje podanie, zdecydowanie lepsze podania miała Estonka niż w poprzednim swoim gemie serwisowym.

Kontaveit poczuła, że set jej się wymyka i stawia twarde warunki. 30:30.

3:6, 5:2

Gem Linette. Polka utrzymuje przewagę. Od stanu 30:30 już nie pozwoliła rywalce na zbyt wiele dzięki dobremu podaniu, Estonka zmuszona była do popełnienia błędów.

3:6, 5:3

Gem Kontaveit. Szybki gem na konto Estonki. Linette próbowała zaskoczyć ją ryzykowanymi zagraniami, jednak brakowało precyzji.

3:6, 6:3

Gem i set Linette! Linette zaczęła od błędów, ale dwa odważne zagrania po linii w kolejnych akcjach przyniosły jej sukces. Kontaveit wyrzuciła piłkę na aut po returnie, a po chwili Linette zamknęła gema i seta po kolejnym błędzie rywalki!

Szybko zaczynamy trzeciego seta. Serwuje Kontaveit.

3:6, 6:3, 0:1

Gem Kontaveit. Wydawało się, że Polka ma szansę na szybkie przełamanie, ale od stanu 0:30 Kontaveit wygrała cztery punkty z rzędu.

3:6, 6:3, 1:1

Gem Linette. Póki co nie tylko bez przełamań, ale i bez szans na nie. Tym razem dość pewny gem na konto Linette.

Linette miała więcej cierpliwości w wymianie, Kontaveit wyrzuca za linię i jest 40:30 dla Polki!

3:6, 6:3, 2:1

Gem Linette, przełamanie! Piękne uderzenie forhendem w sam narożnik i Linette przełamuje rywalkę!

3:6, 6:3, 3:1

Gem Linette. Świetnie funkcjonuje serwis naszej zawodniczki, znów mogliśmy oglądać asa serwisowego, a do tego pomagała rywalka, która na koniec gema wyrzuca return w aut. Wygrana do zera.

Dwa auty ze strony Kontaveit. 30:0 dla Linette.

Podwójny błąd serwisowy, trzy break-pointy dla Linette!

3:6, 6:3, 4:1

Gem Linette, przełamanie! TAK JEST! Jednego breaka Kontaveit obroniła, ale przy kolejnym nie miała szans Linette zaatakowała jej serwis, ustawiła sobie akcję i skończyła precyzyjnym uderzeniem w narożnik.

3:6, 6:3, 5:1

Gem Linette. Bawi się w tej chwili Magda. As serwisowy, a na agresywny return odpowiada jeszcze lepszym winnerem. Wygrana do zera i już tylko mały krok od wygrania meczu!

3:6, 6:3, 5:2

Gem Kontaveit. Teraz Estonka bez większych problemów, ale z pewnością Magda liczy już nie na przełamanie, a na swoje podanie. Zaraz będzie serwować po wygranie meczu.

Niedobrze, Kontaveit walczy jak lwica, 40:15 dla Estonki.

3:6, 6:3, 5:3

Gem Kontaveit, przełamanie! Niestety! Tym razem Estonka świetnie atakowała podania Polki i szybko wygrywa w jej gemie serwisowym!

3:6, 6:3, 5:4

Gem Kontaveit. Nowe życie wstąpiło w Kontaveit, przestała popełniać tyle błędów i szybko zamyka kolejne gemy. Polka wciąż ma jeszcze jednak przewagę przełamania.

Linette zaczyna od asa, brawo!

Teraz świetny winner z forhendu w sam narożnik, już 30:0.

Kontaveit w aut! Trzy piłki meczowe dla Linette!

3:6, 6:3, 6:4

Gem, set i mecz Magda Linette! Świetny winner po prostej na sam koniec i Magda Linette po niezbyt dobrym początku pokonuje rozstawioną z numerem 16 Anett Kontaveit! Wielki mecz polskiej zawodniczki, brawo!

To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl!

Linette – Kontaveit RELACJA NA ŻYWO Australian Open Linette – Kontaveit LIVE ONLINE RELACJA

Magda Linette najdłużej z polskich przedstawicieli czekała na swój mecz pierwszej rundy Australian Open. Jej starcie z Mayar Sherif zostało zaplanowane na wtorek nad ranem polskiego czasu, jednak z powodu deszczu musiało zostać przełożone. Niestety, znów doszło do sporego przesunięcia z powodu deszczu, ale w końcu mecz udało się rozegrać i Magda Linette zameldowała się w kolejnej rundzie.

Magda Linette – Anett Kontaveit RELACJA LIVE Australian Open Linette – Kontaveit dzisiaj 19.01 NA ŻYWO ONLINE

Mecz z Egipcjanką zaczął się dla niej niezbyt szczęśliwie, ale pod koniec seta Polka zdołała odwrócić jego losy. W drugiej partii Sherif nie miała już nic do powiedzenia i Linette wygrała 7:5, 6:1. Teraz jej rywalką będzie Anett Kontaveit, która w czerwcu 2022 znajdowała się nawet na pozycji wiceliderki rankingu WTA! Teraz zajmuje ona 19. lokatę, ale wciąż będzie okrutnie groźną rywalką i Linette musi zagrać naprawdę dobrze, by wyeliminować Estonkę.

Czym jeżdżą Iga Światek i Robert Lewandowski? Jaką markę cenią Radwańska i Ronaldo?

Zaglądamy do garaży gwiazd sportu. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze