Magda Linette

Autor: Paweł Jaskółka Magda Linette

Kolejna porażka w Anglii

Magda Linette nie poradziła sobie z rywalką i problemami zdrowotnymi. Szybka porażka w Birmingham

2023-06-21 18:55

Magda Linette przegrała w 2. rundzie turnieju WTA 250 w Birmingham. Dla Polki był to bardzo ciężki pojedynek przede wszystkim z powodu problemów zdrowotnych, które objawiły się już w poprzednim starciu. Chinka Zhu Lin nie miała większego problemu z pokonaniem Linette i wygrała 6:3, 6:0.

Magda Linette, rozstawiona z "trójką", przegrała z Chinką Zhu Lin 3:6, 0:6 w drugiej rundzie tenisowego turnieju WTA 250 na kortach trawiastych w Birmingham.Poznanianka od początku popełniała sporo błędów. Oddała podanie już w trzecim gemie, a później w podobny sposób przegrała ostatniego w secie otwarcia.Zhu (39. w WTA) imponowała rzetelną pracą na korcie. Jej przewaga jeszcze bardziej uwidoczniła się w drugim secie, wygranym do zera. Grająca z obandażowanym udem Linette momentami była całkowicie bezsilna. Linette gra też w deblu w parze z Amerykanką Bernardą Perą. W ćwierćfinale zmierzą się z Białorusinką Lidią Morozową i Brazylijką Ingrid Gamarrą Martins.

Do tej pory Magda Linette nie radzi sobie najlepiej w singlu w turniejach na trawie. Polka przegrała w 2. rundzie w turnieju w Nottingham, a teraz również w Birmingham. Do startu Wimbledonu pozostało jednak jeszcze trochę czasu i fani liczą, że już na tej imprezie druga najlepsza polska tenisistka poradzi sobie już lepiej.