Agnieszka Radwańska, Wimbledon 2012

Radwańska - Kirilenko NA ŻYWO. Zapis relacji w internecie WIMBLEDON 2012 - mecz przerwany w trzecim secie

2012-07-03 22:55

Nie udało się we wtorek do końca rozegrać ćwierćfinałowego pojedynku na kortach Wimbledonu pomiędzy Agnieszką Radwańską a Marią Kirilenko. Plany organizatorów pokrzyżował deszcz. Ostatecznie mecz przerwano w dziewiątym gemie trzeciego seta przy stanie 15:0 dla Rosjanki (4:4 w gemach). Spotkanie zostanie dokończone w środę 04.07.2012.

Brazylia - Meksyk

Witamy serdecznie i zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu 1/8 finału MŚ 2018 Brazylia - Meksyk!

Brazylia wygrała grupę E, w której zremisowała ze Szwajcarią i pokonała Kostarykę oraz Serbię. Meksyk z kolei najpierw pokonał Niemców i Koreę Południową, by na koniec ulec Szwecji aż 0:3. Zajął więc drugie miejsce w grupie F.

Dzisiejszy mecz odbędzie się w Samarze, a poprowadzi go włoski arbiter Gianluca Rocchi. Obie drużyny już w tunelu prowadzącym na murawę.

Czas na hymny.

1'

ZACZĘLI! PRZY PIŁCE MEKSYK.

3'

Mocny początek Meksyku! Podopieczni Osorio rzucili się na rywali niczym w pierwszej kolejce fazy grupowej na Niemców. I już stworzyli zagrożenie pod ich bramką!

6'

Pierwszy strzał Brazylii! Neymar przymierzył z dystansu i dość niepewnie odbił Ochoa, ale najważniejsze, że nie wpuścił piłki do bramki.

9'

Bardzo aktywny w tych pierwszych minutach Vela, który raz na prawym, raz na lewym skrzydle. Teraz łatwo ograł na boku Fagnera i dośrodkował, ale czujnie wybili piłkę obrońcy.

12'

Umiejętności to nie wszystko. Przed meczem trzeba się też pomodlić o nieco szczęścia.

14'

Ciekawe, na ile czasu starczy Meksykanom sił, bo na razie biegają jak nakręceni. Brazylijczycy chyba chcą po prostu przeczekać ten trudny moment, ale czy uda im się bez straty gola?

16'

Szarża prawym skrzydłem Lozano, który dostał znakomite, górne podanie. Dośrodkowywał w pole karne w poszukiwaniu Hernandeza, jednak piłka nie doszła do meksykańskiego napastnika.

18'

19'

22'

Na trybunach już trwa fiesta. Meksykańscy kibice przy każdym podaniu ich ulubieńców wykrzykują gromkie "ole".

23'

Ależ groźnie w polu karnym Brazylii! Vela łatwo ograł Fagnera (po raz kolejny), wyłożył do Herrery, ten jeszcze nawinął jednego rywala, ale jego strzał został zablokowany. To chyba najlepsza sytuacja Meksyku w tym meczu.

26'

Kapitalna akcja Neymara w polu karnym! Jednym zwodem minął dwóch obrońców i strzelał z ostrego kąta. Ale kapitalnie broni Ochoa!

27'

Nareszcie odgryźli się Brazylijczycy! Najpierw próbował Jesus, ale został zablokowany. Po chwili mocny strzał Coutinho ponad poprzeczką

28'

33'

No i wygląda na to, że Meksykanie nieco opadli z sił. Teraz to Brazylia przejęła inicjatywę i rozgrywa piłkę na połowie rywali. Coraz wyraźniejsza dominacja Canarinhos, ale bez stuproentowych sytuacji bramkowych.

34'

A teraz dobra okazja Jesusa! W polu karnym minął rywala i mocno uderzył lewą nogą, a Ochoa odbił przed siebie. Dwóch zawodników Canarinhos stało jeszcze w polu karnym, ale żaden nie zdążył z dobitką.

39'

Alvarez ostro zaatakował Neymara, wyciął go równo z trawą i zobaczył żółtą kartkę. Rzut wolny dla Brazylii, ale chyba zbyt daleko, by uderzać na bramkę.

41'

Strzał Neymara ponad bramką. Po chwili Willian ostro wstrzeliwał piłkę w pole karne, ale czujnie Ochoa. Coraz większa przewaga Brazylii.

43'

Teraz to Luis ostro sfaulował Velę i on też zobaczył żółtą kartkę.

46'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. BRAZYLIA - MEKSYK 0:0.

Początek spotkania zdecydowanie dla Meksyku. Podopieczni Osorio rzucili się na Brazylijczyków i chcieli szybko zdobyć gola, ale im się to nie udało. Później zaś opadli z sił, a Canarinhos z minuty na minutę przejmowali inicjatywę. W końcówce to już oni dominowali, a ich przeciwnicy nastawiali się na kontry. Do przerwy jednak gole nie padły. Wracamy za kilkanaście minut!

46'

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

47'

W zespole Meksyku zmiana - Layun zastąpił Marqueza. Ten pierwszy zawodnik będzie grał na pozycji prawego obrońcy, a Alvarez przejdzie do środka pola.

49'

Ochoa znów bohaterem Meksyku! Coutinho bardzo łatwo znalazł sobie miejsce w polu karnym rywali, minął na zamach dwóch obrońców i mocno uderzył, ale znakomicie broni bramkarz!

50'

Odpowiedź Meksyku! Gallardo wyprowadził akcję z własnej połowy, ruszył sam na bramkę Alissona, ale uderzył niedokładnie!

51'

GOOOOL! 1:0 DLA BRAZYLII!

Ale akcja Neymara! Najpierw minął kilku rywali i piętką zostawił piłkę Willianowi. Ten szybkim zwodem ograł przeciwnika, wpadł w pole karne i ostro dośrodkował, a wszystko strzałem do pustej bramki zamknął Neymar!

54'

Meksykanie chcą szybko odpowiedzieć! Przed momentem Herrera miał piłkę w polu karnym, ale jego mocne wstrzelenie pod bramkę nie trafiła do żadnego z kolegów. Po chwili Vela szarżował, ale został zatrzymany wśligiem przez jednego z rywali. Dzieje się w Samarze!

55'

58'

60'

Ochoa utrzymuje Meksyk przy życiu! Fagner świetnie podłączył się do akcji ofensywnej i wyłożył piłkę do Paulinho, ale jego strzał kapitalnie broni bramkarz!

61'

Przed momentem Casemiro sfaulował rywala i zobaczył żółtą kartkę. A to oznacza, że nie zagra w ćwierćfinale, jeśli Brazylia do niego awansuje.

62'

Vela uderzał z dystansu i Alisson musiał przenieść piłkę nad poprzeczką. Wyglądało to dość groźnie, ale brazylijski bramkarz nie miał raczej problemów z tą interwencją.

63'

W międzyczasie mieliśmy dwie zmiany w zespole Meksyku. Z boiska zeszli Herrera i Hernandez, a pojawili się na nim J. Dos Santos i Jimenez.

64'

Kolejna interwencja meksykańskiego bramkarza! Ochoa z trudem broni mocny strzał z dystansu. Coraz mocniej naciskają Brazylijczycy.

67'

73'

Chamskie zachowanie jednego z Meksykanów, który sięgając po piłkę celowo stanął na nodze Neymara. Czy sędzia skorzysta z VAR-u? Chyba powinien, bo za to należała się czerwona kartka.

74'

Tego bandyckiego zachowania dopuścił się Layun, ale nie dostał nawet żółtej kartki! Ciekawe, jak sędziowie wytłumaczą się z takiej decyzji...

75'

80'

Zmiana w zespole Brazylii. Schodzi z boiska Paulinho, w jego miejsce Fernandinho.

85'

To bandyckie zachowanie Layuna, ale trzeba przyznać, że Neymar sporo dołożył od siebie...

86'

Druga zmiana w ekipie Brazylii. Firmino zastąpił Coutinho.

89'

GOOOOL! 2:0 DLA BRAZYLII!

Prostopadłe podanie do Neymara, który sam ruszył na bramkę Meksyku. Wpadł w pole karne i strzelał, jego uderzenie odbił jeszcze Ochoa, ale całą akcję zamknął Firmino, który z bliska trafił do pustej bramki. Brazylia jest już chyba w ćwierćfinale!

91'

92'

Sędzia doliczył sześć minut. A w Brazylii jeszcze jedna zmiana - Marquinhos wszedł w miejsce Williana.

95'

97'

KONIEC MECZU! BRAZYLIA - MEKSYK 2:0.

Brazylia w pierwszej połowie nieco się męczyła, musiała się bronić przed huraganowymi atakami Meksyku, ale w drugiej połowie zachowała się jak naprawdę klasowy zespół. Przeczekała lepszy moment rywali, po czym sama wyprowadziła dwa zabójcze ciosy. Wygrała ten mecz - całkiem zasłużenie - 2:0 i awansowała do ćwierćfinału. A Meksykanie na siódmym kolejnym mundialu nie potrafili przebrnąć fazy 1/8 finału rozgrywek.

Z naszej strony to już wszystko. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne!