Agnieszka Radwańska wygrała WTA Montreal

Autor: East News Agnieszka Radwańska wygrała WTA Montreal

Radwańska - Nara, wynik 6:2, 6:2. Wielka Polka ograła malutką Japonkę

2014-08-14 0:41

Agnieszka Radwańska idzie za ciosem! Po wspaniałym triumfie w Montrealu polska gwiazda od zwycięstwa rozpoczęła walkę w turnieju WTA w Cincinnati. Mimo wyraźnego zmęczenia po ciężkim tygodniu w II rundzie ograła 6:2, 6:2 mierzącą zaledwie 155 cm Japonkę Kurumi Narę, najniższą zawodniczkę w TOP-100 rankingu. Gwizdek24.pl przeprowadził relację LIVE z tego meczu. Zapraszamy do lektury.

Napoli - Juventus

Witamy w relacji na żywo z meczu Napoli - Juventus! Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:30. Bądźcie z nami.

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z meczu włoskiej Serie A. W hicie 26. kolejki Napoli zmierzy się z Juventusem!

Niewykluczone, że już dzisiaj mogą rozstrzygnąć się losy mistrzostwa Włoch. Przewaga Juventusu nad Napoli wynosi obecnie trzynaście punktów, co już jest ogromnym dystansem. A jeśli Stara Dama wygrałaby w Neapolu, to musiałby wydarzyć się sportowy cud, aby Azzurri dogonili zespół z Turynu.

W przypadku zwycięstwa Napoli można jeszcze sobie wyobrazić, że Juventus może stracić po drodze kilka punktów, ale i tak wydaje się to dalekie od rzeczywistości. Nie zmienia to jednak faktu, że wygrana w tak prestiżowej rywalizacji dodałaby skrzydeł przed zbliżającymi się meczami w europejskich pucharach.

Rywalizacja w Neapolu jest o tyle ciekawa, że w wyjściowych składach obu drużyn zobaczymy aż trzech Polaków. Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika po stronie gospodarzy, a Wojciecha Szczęsnego w barwach Juve.

Zaczynamy!

4'

Arbiter spotkania uznał, że Emre Can był faulowany przez Hysaja. Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że rzut wolny był tuż za narożnikiem pola karnego. Ale piłkarze Juve wykonali go fatalnie.

7'

Gospodarze starają się teraz pograć piłką i zamknęli Juve przed polem karnym. W szesnastce miejsca szuka sobie osamotniony Milik, ale jego koledzy nie mają, jak dośrodkować piłki. Stara Dama oczywiście z żelazną obroną.

10'

Małe zamieszanie w polu karnym Napoli po rzucie rożnym dla mistrzów Włoch. Wszystko zakończył Can, który zachował się trochę nietypowo. Niemiec kompletnie nie był zainteresowany piłką i barkiem odepchnął Mereta tuż przed linią bramkową. Sędzia odgwizdał przewinienie.

12'

Zieliński! Kapitalne uderzenie Polaka! Pomocnik Napoli zakręcił futbolówkę z ostrego kąta. Niewiele zabrakło, aby był to strzał celny. Pierwszy sygnał ostrzegawczy dla gości.

16'

Po rzucie wolnym dla Napoli w polu karnym Juve do piłki doszedł Maksimović i... zamiast uderzać, wybił futbolówkę. A przynajmniej tak to wyglądało. Ale Serb i tak był na spalonym.

20'

Gospodarze mieli szansę na wyjście z kontratakiem. Dobrym podaniem do Callejona popisał się Ruiz, ale Hiszpan pogubił się nieco przy przyjęciu piłki i szansa została zaprzepaszczona.

25'

Czerwona kartka dla Mereta! Ależ fatalny błąd Malcuita, który za krótko zagrał do swojego bramkarza. Wykorzystał to Ronaldo, który przechwycił futbolówkę i ruszył na bramkę. Tuż przed polem karnym został sfaulowany przez Włocha!

27'

I niestety... w związku z całą sytuacją boisko opuszcza Milik. W jego miejsce rezerwowy bramkarz Napoli, Ospina. Wielka szkoda.

28'

GOOOOOOOOOOL! Miralem Pjanić!

Koszmar Napoli trwa. Doskonale z rzutu wolnego uderzył Pjanić! Piłka przeleciała tuż nad murem i wpadał tuż przy słupku.

30'

Zielińskiiii!!! Jak to nie wpadło!? Świetne podanie od Ruiza, Polak wpadł w pole karne i uderzył z piętnastu metrów po długim rogu, ale piłka odbiła się od słupka! Ależ to mogła być odpowiedź Napoli!

33'

Techniczny strzał Insigne z narożnika pola karnego. Bardzo spokojnie interweniuje jednak Szczęsny, który pewnie chwycił futbolówkę.

37'

Odważna próba Insigne z rzutu wolnego. Piłka ustawiona była około 30 metrów od bramki Juventusu. Włoch uderzył jednak mocno, ale Szczęsny ponownie nie miał żadnych problemów ze złapaniem piłki.

39'

GOOOOOOOOL! Emre Can!

Czyżby gwóźdź do trumny Napoli? Juve krótko rozegrało rzut rożny. Dośrodkował Bernardeschi, a na piątym metrze zupełnie sam był Can, który skierował futbolówkę do bramki.

A tu pierwsze trafienie Juventusu:

44'

Przy stanie 0:1 wydawało się, że Napoli jeszcze może powalczyć. Goście cofnęli się i czekali na to, co zrobią rywale. Ale taki stan rzeczy trwał bardzo krótko. Teraz to Juve szuka trzeciego trafienia.

Koniec pierwszej połowy!

Emocje w tym spotkaniu zostały bardzo szybko zabite. Wszystko przez ogromny błąd Malcuita i w konsekwencji czerwoną kartkę dla Mereta. Juventus takich szans nie wypuszcza z rąk, ale mamy nadzieję, że Napoli jeszcze postara się sprawić sensację.

Zaczynamy drugą połowę spotkania!

46'

W przerwie doszło do drugiej zmianie w ekipie gospodarzy. Malcuita zastąpił Mertens.

47'

Tu jeszcze mogą być emocje! Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Pjanicia! Fatalne zachowanie Bośniaka, który zagrał piłkę ręką w kompletnie niegroźnej sytuacji!

52'

Napoli nie rezygnuje, gospodarze mają przewagę. Mertens wstrzelił piłkę w pole karne Juve, ale zrobił to niedokładnie i futbolówka padła łupem Szczęsnego.

57'

Juventus przyzwyczaił kibiców włoskiej Serie A do tego, że przy prowadzeniu nie forsuje tempa. Podobnie jest i teraz. To Napoli ma przewagę w posiadaniu piłki, a goście skupiają się przede wszystkim na obronie.

61'

GOOOOOOOL! Jose Callejon!

Mecz się jednak rozkręca! Doskonałe dośrodkowanie Insigne z lewej strony boiska. Piłka dochodziła do bramki Juve. Na czwartym metrze doskoczył do niej Callejon i z najbliższej odległości zdobył bramkę!

65'

Ależ bomba Allana z dystansu! Piłka przeleciała jednak obok bramki Szczęsnego. Nie zmienia to faktu, że Napoli ma bardzo dużą przewagę.

68'

Zieliński odebrał piłkę w polu karnym rywali i z ostrego kąta próbował zaskoczyć Szczęsnego, ale polski golkiper był dobrze ustawiony i odbił futbolówkę.

72'

Kolejny strzał z dystansu w wykonaniu zawodnika Napoli. Tym razem szczęścia próbował Ruiz. Jego uderzenie zostało zablokowane przez Bonucciego.

77'

Nieustępliwy jest dzisiaj Ruiz. Hiszpan walczy o każdą piłkę. Niewiele zabrakło, aby przedarł się pod bramkę Juve. Próbował dograć jednak do partnera, ale jego zagranie zostało zablokowane.

82'

Napoli dominuje, Napoli wciąż szuka swoich szans. Ale na razie Szczęsny nie był zmuszony do trudnych interwencji. Dużo dośrodkowań wędruje w pole karne Juve, ale z większością z nich radzą sobie obrońcy gości.

83'

Rzut karny dla Napoli! Po wideoweryfikacji arbiter uznał, że Sandro zagrał piłkę ręką w polu karnym!

84'

NIE MA GOLA! Insigne trafia w słupek! Niesamowity pech kapitana Napoli!

88'

Piłkarze Juventusu chyba zdali sobie sprawę, że zwycięstwo może wymknąć się im z rąk. Dlatego przenieśli ciężar gry na połowę gospodarzy.

90+2

Mało gry, dużo przepychanek w ostatnich fragmentach spotkania. Arbiter pokazał w parę minut aż trzy żółte kartki. Napoli jeszcze próbuje wywalczyć chociaż jeden punkt.

Koniec meczu!

To było niesamowite dziewięćdziesiąt minut z włoską piłką. Napoli mimo trudnej sytuacji podjęło rękawice i bliskie było wyrwania punktu. Ostatecznie to jednak Juventus może cieszyć się z trzech punktów i jest o krok od wywalczenia kolejnego tytułu mistrzowskiego.

To wszystko z naszej strony. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl! Dobranoc.