Jerzy Janowicz

Wimbledon 2012. Janowicz przegrał z Mayerem, "Jerzyk" nie wykorzystał dwóch piłek meczowych

2012-06-30 13:04

Zakończyła się przygoda Jerzego Janowicza z wielkoszlemowym turniejem w Wimbledonie (pula nagród: 16,1 mln funtów). W III rundzie turnieju Polak uległ po pięciosetowym boju Niemcowi Florianowi Mayerowi. Co warto odnotować, "Jerzyk" w ostatnim secie nie wykorzystał dwóch piłek meczowych.

Tenisista z Łodzi do głównego turnieju dostał się przez eliminacje. Dojście Janowicza do III rundy było sporą niespodzianką, a nie wiele brakowało, aby Polak znalazł się w gronie najlepszych 16 tenisitów tegorocznego Wimbledonu.

W piątym secie "Jerzyk" miał dwie piłki meczowe przy stanie 5:4 w gemach. Niestety obie przegrał - pierwszą po zaciętej wymianie, a drugą posyłając return w siatkę. Zmarnowana szansa podłamała młodego zawodnika psychicznie i do końca wszystkie gemy wygrał Niemiec.

Przeczytaj koniecznie: FINAŁ EURO 2012, HISZPANIA - WŁOCHY. Pedro Proenca sędzią w finale

Mimo wszystko, Janowicz może swój występ na Wimbledonie uznać za udany, zwłaszcza, że był to jego debiut w wielkoszlemowych zawodach. Zarobił około 40 tysięcy funtów oraz 90 punktów do rankingu ATP, dzięki którym awansuje w nim o ponad 20 pozycji (przed turniejem zajmował 136. miejsce).