Katarzyna Piter

Autor: archiwum se.pl Katarzyna Piter w Linzu.

WTA w Luksemburgu. Katarzyna Piter poległa w ćwierćfinale

2013-10-19 4:30

Katarzyna Piter (22 l.) była dosłownie o kilka centymetrów od sprawienia kolejnej sensacji. Rewelacyjna polska tenisistka w dramatycznym pojedynku z Niemką Anniką Beck (19 l.) o awans do 1/2 finału turnieju WTA w Luksemburgu miała meczbola, ale po pięknej akcji posłała piłkę na minimalny aut. Walczyła pięknie do końca, ale po ponad 3 godzinach wyczerpującej rywalizacji przegrała 3:6, 7:6(7-3), 6:7(5-7).

Zajmująca 144. miejsce w rankingu poznanianka szła przez turniej jak burza. Najpierw przebrnęła eliminacje, a potem ograła belgijskie faworytki (Flipkens i Wickmayer).

Mimo potwornego zmęczenia Kasia, dla której był to już szósty mecz w krótkim czasie, w pojedynku z Beck (nr 57 WTA) znów walczyła jak lwica. Po porażce w pierwszym secie, w drugim przegrywała już 2:5, ale obroniła dwa meczbole i odrobiła straty.

Przeczytaj także: ATP Sztokholm. Półfinał nie dla Janowicza. Polak przegrał z Gulbisem

Decydujący set był już prawdziwą wojną na wyniszczenie z niesamowicie długimi wymianami i trwającymi w nieskończoność gemami, w których umęczone tenisistki walczyły na przewagi. Niestety, Piter nie wykorzystała idealnej szansy na wygranie meczu, a potem w tie-breaku minimalnie lepsza była Beck.

Szkoda, ale poznaniance należą się wielkie brawa. Życiowy sukces da jej awans w okolice 120. miejsca.