Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Wydało się, czym zajmuje się mama Igi Świątek. Zawód dla odpowiedzialnych, nie każdy by się tego podjął

2022-03-14 15:58

Mimo młodego wieku Iga Świątek już na dobre zapisała się na kartach historii polskiego sportu. Tenisistka wygrywa kolejne ważne turnieje i jest niemal pewne, że w niedalekiej przyszłości znów da kibicom wiele powodów do radości. Tym samym rośnie zainteresowanie jej osobą. Niedawno okazało się, czym zajmuje się mama Igi Świątek. Pani Dorota ma bardzo odpowiedzialną pracę.

Wielu fanów polskiego tenisa było zmartwionych po decyzji Agnieszki Radwańskiej o zakończeniu kariery. Wydawało się, że na kolejne sukcesy w kobiecym tenisie przyjdzie nam trochę poczekać. Nic bardziej mylnego. Niedługo po odejściu "Isi" na światowych kortach rozbłysła gwiazda Igi Świątek, która stała się popularna na świecie w 2020 roku.

Iga Świątek zdradziła powody swojego sukcesu. Nagle wpadła w trans, niesamowite słowa

Kim jest mama Igi Świątek? Wiemy, czym się zajmuje

Wówczas jak burza przeszła Roland Garros, a więc jeden z czterech wielkoszlemowych turniejów. Została pierwszą Polką, która sięgnęła po tak wielki sukces. Można było się obawiać, że będzie to jednorazowy "wyskok" tenisistki, ale w kolejnych miesiącach Świątek udowadniała, że ma ogromny talent. Zainteresowanie jej osobą rosło z dnia na dzień.

Gwiazda tenisa zalana łzami opuszczała kort. Naomi Osaka nie wytrzymała, paskudne zachowanie kibiców

Przy okazji meczów zawodniczki z Warszawy dużo mówiło się o jej tacie. Tomasz Świątek to były olimpijczyk i osoba, która mocno wspiera córkę. To w dużej mierze dzięki niemu Iga zainteresowała się tenisem. Mniej wspominało się natomiast o mamie tenisistki. Dorota Świątek pozostaje nieco w cieniu, ale jakiś czas temu "Super Expressowi" udało się z nią porozmawiać.

Wiemy, kim jest mama Igi Świątek. Odpowiedzialny zawód

Okazuje się, że Dorota Świątek jest lekarzem ortodontą i na co dzień pomaga wielu osobom. Na pewno to zawód trudny i bardzo odpowiedzialny. Co więcej, siostra Igi Świątek, Agata poszła w ślady mamy i również szkoliła się w tym kierunku. W rozmowie z "Super Expressem" zdradziła również, jak 20-latka podchodzi do gry w tenisa. Jej słowa zupełnie nie zaskakują, patrząc na to, co Świątek robi na korcie.

- Lubi to robić, jest w pewien sposób uzależniona od tenisa w sensie emocjonalnym. Gdy leżała w domu po kontuzji, doskonale widziałam jak jej tego brakowało. Na pewno chce realizować marzenia, wygrywać szlemy i igrzyska, sama o tym mówiła - powiedziała Dorota Świątek.

Iga Świątek; Mój tata zaszczepił mi patriotyzm
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze