SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Agnieszka Radwańska KONTUZJOWANA! Nie zagra w Madrycie

Agnieszka Radwańska KONTUZJOWANA! Nie zagra w Madrycie

05.05.2017, godz. 13:18
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska podczas finału z Johanną Kontą w turnieju WTA w Sydney foto: AP

Agnieszka Radwańska nie zagra w turnieju WTA w Madrycie, który rozpoczyna się w ten weekend (5-6 maja). Tuż po ceremonii losowania turniejowej drabinki polska tenisistka poinformowała, że wycofuje się z powodu kontuzji stopy. Dzień wcześniej rozegrała dwa krótkie pokazowe spotkania. Ból poczuła w piątek podczas porannego treningu.

Agnieszka Radwańska w I rundzie turnieju WTA w Madrycie miała zagrać z Japonką Misaki Doi (nr 52). Jednak tuż po ceremonii losowania polska tenisistka poinformowała organizatorów, że wycofuje się z imprezy. Krakowianka skarży się na ból stopy. Dzień wcześniej zagrała w pokazowym turnieju Tie Break Tens. Rozegrała dwa krótkie spotkania do 10 punktów - z Muguruzą (10-5) i Kuzniecową (6-10). Być może wtedy albo podczas treningu przyplątał się uraz. Faktem jest jednak, że Polka ostatnio stara się grać jak najmniej na mączce. Na tej nawierzchni prezentuje się słabiej, często przyplątują się też kontuzje. Rok temu z turnieju w Madrycie Agnieszka odpadła już w I rundzie, więc nie straci dużo punktów w rankingu.

- Spróbuję wrócić na Roland Garros - powiedziała w Madrycie Radwańska, która w poprzedzającym paryskiego Szlema turnieju WTA w Rzymie też nie zagra. - Boli mnie stopa, a ziemia też nie pomaga. Potrzebuję odpoczynku - dodała.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: