SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty tenis Łukasz Kubot wzruszony po triumfie w Wimbledonie: To cud i piękny dzień polskiego tenisa

Łukasz Kubot wzruszony po triumfie w Wimbledonie: To cud i piękny dzień polskiego tenisa

16.07.2017, godz. 09:51
Łukasz Kubot wygrał Wimbledon
foto: Eastnews

Łukasz Kubot w sobotni wieczór został triumfatorem Wimbledonu. W grze podwójnej mężczyzn, wraz z Marcelo Melo, pokonał Olivera Maracha i Mate Pavicia. - To cud i piękny dzień dla polskiego tenisa i oczywiście dla mnie - powiedział po meczu portalowi interia.pl szczęśliwy Polak. To jego drugi triumf na kortach Wielkiego Szlema.

Kubot opowiedział po finale o uczuciu, jakie towarzyszyło mu, gdy wchodził na Kort Centralny w Londynie. Polski tenisista miał szanse pojawić się na obiekcie jeszcze przed spotkaniem finałowym. Jak przyznaje, już wtedy wywarł on na nim wielkie wrażenie. Uczucie tenisista porównywał do lekkiego porażenia prądem.

- Kiedy wchodziliśmy na Kort Centralny już przed samym finałem, ponownie poczułem ciarki na plecach - przyznał Łukasz Kubot. - To przecież świątynia tenisa i finał Wimbledonu. Wychodząc na ten kort już odczuwasz dumę, że jesteś na Korcie Centralnym Wimbledonu, o którym marzyłeś całe życie i robiłeś wszystko, by na nim zagrać - opowiedział Interii polski tenisista.

Kubot zwyciężył już w Wielkim Szlemie trzy lata temu. Wspólnie z Robertem Lindstedtem wygrał Australian Open.

- Cały czas to do mnie nie dociera. Myślę, że dotrze kiedy wrócę już do Polski - mówił wzruszony Kubot. - Cieszę się, że tego ostatniego gema zagraliśmy fantastycznie i wygraliśmy cały turniej. Jeszcze chyba nie zdaję sobie z tego sprawy. To był po prostu kolejny mecz, taki jak poprzedni. W ten sposób o nim myśleliśmy.

Kubot w rankingu deblistów po brytyjskim turnieju awansuje z siódmego na czwarte miejsce. Jego partner, Marcelo Melo, zostanie liderem klasyfikacji.

- To był bardzo trudny mecz - wspominał Kubot. - Nie było najmniejszego miejsca na błędy. Były niesamowite emocje, a my musieliśmy sobie z nimi poradzić. To był cud, ale szczęscie dopisało nam w ostatniej piłce i napisaliśmy historię - cieszył się Polak.

Poznaj Marcelo Melo - partnera Łukasza Kubota i nowego lidera rankingu deblistów

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: