Golden State Warriors POKONANI po 24 zwycięstwach! Koniec KOSMICZNEJ serii

2015-12-13 13:52

Niec nie może wiecznie trwać? Na pewno nie seria zwycięstw od początku sezonu w lidze NBA. Golden State Warriors zatrzymali się na 24 wygranych, a pogromców znaleźli w Milwaukee Bucks. Przegrali 95:108 i... mogą zaczynać nową serię. Aktualni mistrzowie wciąż pozostają faworytem do ponownego założenia pierścieni.

Już w poprzednim spotkaniu - w Bostonie z Celtics - Warriors mieli mnóstwo szczęścia. Wygrali jednak po dwóch dogrywkach i dopisali sobie zwycięstwo numer 24 od początku sezonu. Z Bucks nie mieli już szans. Rekordzistami wszech czasów pozostaną Los Angeles Lakers (33), ale od startu sezonu nikt nigdy nie przegrał tak długo jak Warriors. A trzeba dopisać jeszcze cztery zwycięstwa z końcówki zeszłego sezonu.

Tak Warriors pędzili po rekord

Co ciekawe, gdy Lakersi przegrywali w meczu numer 34, pokonali ich też Bucks. Wtedy Kozły miały jednak dwie supergwiazdy: Lew Alcindora (czyli Kareema Abdula-Jabbara) i Oscara Robertsona. Teraz Warriors wracają w końcu do własnej hali w Oakland, bo nie grali w niej od siedmiu kolejnych spotkań. Za dwa lata chcą przeprowadzić się do San Francisco, już budują halę. Wiele wskazuje, że do nowego obiektu przeniosą więcej niż dwa sztandary za mistrzostwo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze