Autor: San Antonio Spurs Jeremy Sochan schodzi z parkietu

Problemy San Antonio Spurs w NBA

Jeremy Sochan zszedł z boiska z urazem, to znowu kolano! Trener wyjaśnia, co się stało

2023-11-27 14:24

Trwa czarna seria zespołu San Antonio Spurs, w którym gra polski jedynak w koszykarskiej NBA Jeremy Sochan. Ostrogi zagrały w Denver z ekipą Nuggets – aktualnymi mistrzami ligi – i poniosły porażkę 120:132. To już dwunasta z rzędu przegrana drużyny z Teksasu, która znowu śrubuje nieciekawy bilans. Problemy nie ominęły Sochana, który musiał przedwcześnie opuścić parkiet z powodów zdrowotnych.

Jedynym pozytywem gości w meczu z obrońcami tytułu była postawa fenomenalnego Francuza, numeru 1 draftu 2023, Victora Wembanyamy. Koszykarz, o którym obecnie najgłośniej w NBA, w ciągu zaledwie 25 minut zdobył 22 punkty, dodając 11 zbiórek, 6 przechwytów i 4 bloki. Jeremy Sochan spędził na boisku 17 minut, zaliczając 4 punkty, 3 asysty i 2 zbiórki. Niestety, obecność polskiego skrzydłowego była w tym spotkaniu mocno ograniczona. W drugiej połowie nie oglądaliśmy go już na placu.

Trener kazał to zrobić Jeremy’emu Sochanowi, a ten ma kłopot. „Są chwile, kiedy tego nie chcę”

To był ból kolana

Trener Spurs Gregg Popovich wyjaśniał po meczu, że Sochan odczuwał ból lewego kolana i dlatego został zdjęty. Od razu zatrwożyło to kibiców, pamiętających, że Polak wypadł z gry pod koniec ubiegłego sezonu także z powodu urazów. Jak jednak podkreślił trener Popovich, najprawdopodobniej tym razem to nic poważnego.

Najbliższy mecz Spurs grają w czwartek 30 listopada w Atlancie i wtedy zapewne okaże się, czy Jeremy będzie nadal oszczędzany, czy też po kontuzji nie ma śladu.

Trener Sochana podczas meczu nagle chwycił mikrofon i zaszokował widownię. „Skończcie z tym!”

To spotkanie to także ostatnia szansa drużyny San Antonio na podreperowanie listopadowego bilansu. W tym miesiącu zespół Popovicha wygrał zaledwie jedno spotkanie na 13 rozegranych. W ubiegłym sezonie listopad także był fatalny dla Spurs i zakończył się bilansem 1–14. Obecna seria porażek zespołu Sochana wynosi 12 i jest trzecią najdłuższą w historii klubu. W poprzednim sezonie uzbierało się 16 z rzędu, a w rozgrywkach 1988/89 – 13.