LeBron James przeszedł do historii. Genialny mecz nie wystarczył, Lakersi i tak przegrali

2021-02-19 11:40 MCh
LeBron James
Autor: East News LeBron James

Dzisiejszej nocy w meczu Los Angeles Lakers - Brooklyn Nets (98:109), LeBron James został trzecim zawodnikiem w historii NBA, który przekroczył barierę 35 tysięcy punktów. Dołączył tym samym do Karl Malona i Kareem Abdul-Jabbara. James zrobił to jako najmłodszy z tej grupy, bo mając zaledwie 35 lat, pozostała dwójka zrobiła to w wieku odpowiednio 39 lat oraz 38 lat.

James do zostania najlepiej punktującym zawodnikiem potrzebuje już tylko 3 370 punktów. O tyle więcej zgromadził ich Kareem Abdul-Jabbara. Ekspert ESPN Tim Bontemps sugeruje, że numer 1 draftu z 2003 roku może przegonić Kareem Abdul-Jabbara już w sezonie 2022/23. Warunkiem jest to, że pozostanie zdrowy i będzie wstanie punktować na podobnym poziomie co teraz, czyli około 25 punktów na mecz.

To nie jedyne osiągnięcie, które osiągnął dzisiejszej nocy James, został również po raz 17 nominowany do All-Star Game. Liderem pod względem występów cały czas jest  Kareem Abdul-Jabbar, który zagrał w 19 takich meczach. Następny jest Kobe Bryant z 18 takimi występami. To jedyni zawodnicy, którzy mają więcej takich wyróżnień od lidera Los Angeles Lakers. Kapitanami zespołów zostali Kevin Durant oraz LeBron James, którzy dostali najwięcej głosów. Wyniki składały się w 50% z głosów kibiców, 25% głosów mediów i 25% głosów zawodników NBA.

W podstawowej piątce z Zachodu wybrani zostali: Stephen Curry, Luka Doncic, Nikola Jokic, Kawhi Leonard oraz LeBron James. Z kolei ze Wschodu wybrani zostali: Kyrie Irving, Bradley Beal, Kevin Durant, Giannis Antetokounmpo, Joel Embiid. Lista zawodników rezerwowych zostanie podana 22 lutego. Wtedy też odbędzie się draft, gdzie kapitanowie będą wybierać swoje składy.

Mecz odbędzie się w Atlancie w nocy z 7 na 8 marca. Podczas All Star Game będzie można również zobaczyć konkurs umiejętności, trójek oraz wsadów.

Najnowsze