Kolejne "garden party" ze skokiem o tyczce. Kobiety chcą przebić mężczyzn

2020-05-15 17:13 DCH
Tyczka na wyspie
Autor: pixabay.com Tyczka na wyspie

Tyczkarki pozazdościły swoim kolegom. W sobotę 16 maja odbędzie się drugie „garden party” ze skokiem o tyczce. Trzy zawodniczki światowej czołówki rywalizować będą równocześnie skacząc w domu, w zawodach Ultimate Garden Clash („najwyższa klasa ogrodowa”).

Armand Duplantis, Renaud Lavillenie i Sam Kendricks oddali w niedawnym konkursie łącznie 98 udanych skoków na wysokość 5,00 m w ciągu pół godziny. Dwaj pierwsi zwyciężyli ex aequo z wynikiem 36 udanych prób.

Tyczkarki spróbują przebić ich wynik atakując w ciągu pół godziny wysokość 4,00 m. Mistrzyni olimpijska, Greczynka Katerina Stefanidi rywalizować będzie w Atenach. Halowa mistrzyni USA Katie Nageotte - w stanie Georgia, a mistrzyni Wspólnoty Brytyjskiej, Kanadyjka Alysha Newman – w prowincji Ontario.

- Obliczyłyśmy, że dla ekwiwalentem dla pięciu metrów u mężczyzn byłaby wysokość około 3,85 m, ale uznałyśmy, że 4,00 m to łatwiej przyswajalna liczba – wyjawiła Katerina Stefanidi. - Skaczemy więc na stosunkowo wyższej poprzeczce, ale myślę, że mimo to możemy celować w sto prób.

* Rekord świata mężczyzn Armanda Duplantisa wynosi 6,18 m, zaś rekord świata kobiet Jeleny Isinbajewej – 5,06 m.

Najnowsze