Rivaldo nawołuje po brutalnej śmierci 17-latki: Nie przyjeżdżajcie na igrzyska do Rio!

2016-05-09 21:18
Rivaldo
Autor: Eastnews Rivaldo do kibiców: Nie przyjeźdzajcie do Rio de Janeiro!

Rivaldo, była legenda reprezentacja Brazylii i FC Barcelony, ostrzegł kibiców wybierających się na igrzyska olimpijskie do Rio de Janeiro. W zasadzie to wręcz zachęcał ich, aby nie przyjeżdżali na miejsce! Boi się o bezpieczeństwo turystów. Wszystko ma związek z morderstwem 17-latki, do którego doszło parę dni temu na jednej z głównych ulic Rio.

Rivaldo był wstrząśnięty śmiercią 17-letniej Any Beatriz Pereiray Frade, która została zastrzelona przez członków gangu w miniony weekend. Do zdarzenia doszło na Yellow Line Road, czyli jednej z głównych ulic Rio de Janeiro. Młoda dziewczyna znalazła się ponoć w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. Lokalne media donoszą, że zginęła podczas rabunku, gdy ośmiu uzbrojonych mężczyzn otoczyło jej samochód.

Rivaldo, zwycięzca Złotej Piłki, napisał na Instagramie: "Zachęcam wszystkich tych, którzy planują odwiedzić Brazylię bądź przyjechać wyłącznie na igrzyska olimpijskie do Rio, aby tego nie robili i zostali w swoich krajach. Tutaj tylko narażacie swoje własne życie. W Brazylii jest coraz gorzej. Tylko Bóg może zmienić tę sytuację" - komentował wściekły mistrz świata i chyba ma sporo racji. Śmierć 17-latki to niestety tylko wierzchołek góry lodowej. Coraz częściej słyszy się o tragicznych wydarzeniach w Rio. Organizatorzy igrzysk będą musieli stanąć na głowie, aby zapewnić kibicom odpowiednie bezpieczeństwo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze