Sam Kendricks

i

Autor: Paweł Skraba

Nie tylko Anita Włodarczyk. Kolejne gwiazdy wypadają ze stawki lekkoatletycznych MŚ 2022

2022-07-07 15:17

W lekkoatletycznych mistrzostwach świata zabraknie kilku wielkich gwiazd. Dla polskich kibiców najbardziej odczuwalny będzie brak Anity Włodarczyk. Nieobecność dotyczy też innych mistrzów. Czempionat w Eugene w stanie Oregon rozpocznie się 15 lipca.

Anita Włodarczyk, 3-krotna mistrzyni olimpijska i 4-krotna mistrzyni świata przepuści już drugą z rzędu edycję mistrzostw świata. Jak wiadomo – pechowego naderwania mięśnia lewej nogi doznała ścigając niedoszłego złodzieja swojego samochodu.

10/06/2022  MW  Anita Włodarczyk doznała kontuzji przez złodzieja! Próbowała obronić swój samochód, nie wystartuje w mistrzostwach Polski!

Tytułu mistrzowskiego w skoku o tyczce nie będzie bronił Amerykanin Sam Kendricks, triumfator edycji MŚ 2017 i 2019. Rok temu musiał zrezygnować z igrzysk w Tokio z powodu zarażenia się wirusem, teraz nie odzyskał pełnej sprawności po operacji łąkotki, której poddał się 2 maja.

Ze startu w Eugene zrezygnował mistrz świata 2017 w rzucie oszczepem, Niemiec Johannes Vetter. Kontuzja barku nie pozwala mu na dalekie rzuty.

Z kolei francuski biegacz Pierre-Ambroise Bosse nie odzyskał pełnej formy po częściowym zerwaniu ścięgna podkolanowego. Bosse wygrał bieg na 800 m w MŚ 2017 w Londynie, przed Adamem Kszczotem. Polak zakończył czynną karierę w lutym br.

W ograniczonym zakresie wystartują w stanie Oregon dwie wielkie gwiazdy żeńskiej lekkoatletyki.

Rekordzistka świata i mistrzyni olimpijska w trójskoku, Wenezuelka Yulimar Rojas pojawi się na rozbiegu swojej koronnej konkurencji. Nie będzie jednak mogła spełnić marzenia o podwójnym sukcesie. Uzyskując bowiem wymagany wskaźnik w skoku w dal (6,93 m w Guadalajarze, 8 czerwca) użyła pantofli trójskokowych (grubość podeszwy do 25 mm). W skoku w dal dopuszczalna grubość to 20 mm.

Z kolei kończąca wkrótce karierę 36-letnia legendarna sprinterka Allyson Felix, która ma w dorobku 7 złotych medali olimpijskich i 13 takich krążków w mistrzostwach świata, zakwalifikowała się do reprezentacji USA tylko w jednej konkurencji - sztafecie mieszanej 4x400 m. Rozegrana ona zostanie pierwszego dnia rywalizacji, a sztafeta USA walczyc ma o palmę pierwszeństwa, z mistrzem olimpijskim czyli Polską.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze