Paweł Fajdek: Szczyt formy ma przyjść za dwa tygodnie w Pekinie

2015-08-11 9:39

Podczas Memoriału Kusocińskiego w Szczecinie Paweł Fajdek (26 l.) dwukrotnie poprawiał rekord Polski w rzucie młotem, który wynosi teraz 83,93 m. Mistrz świata sprzed dwóch lat zadziwia formą od początku sezonu, ale tym razem zadziwił nawet sam siebie.

- Nie spodziewałem się takiego występu, bo szczyt formy ma być za dwa tygodnie, w Pekinie - mówi Fajdek. - Tak dobry występ na memoriale to trochę ciekawostka dla mnie, ponieważ miałem ciężką podróż do Szczecina w dużym upale, a jeszcze musiałem zejść do kanału, żeby naprawić samochód.

"Super Express": - Co się stało?

Paweł Fajdek: - Przyjechaliśmy z kuzynem do Szczecina autem i tu przytrafiła się awaria. Poluzowały się klamry na wydechu. Trzeba było trochę pogrzebać, podkręcić, podociskać. Spędziłem około godziny w bardzo gorącym pomieszczeniu. Trochę się zmęczyłem naprawą forda mustanga, ale wszystko dobrze się skończyło w kanale i zdołałem odpowiednio odpocząć przed występem na stadionie.

- Zawsze pan sam naprawia samochód?

- Nie, aż taki dobry w tym nie jestem, ale co miałem robić? Był sobotni wieczór, więc nie było sensu szukać mechanika, bo i tak większość nie pracuje. Auto musiało być sprawne, ponieważ od razu po mityngu miałem wracać na zgrupowanie do Spały.

Lekkoatletycznie MŚ Pekin 2015: Znamy SKŁAD reprezentacji Polski. Kto powalczy o medale?

- Pobije pan rekord świata (aktualny 86,74 należy do Jurija Siedycha)?

- Proszę mi dać półtora roku na realizację najbliższych planów, czyli walki o najwyższe lokaty w mistrzostwach świata w Pekinie i igrzyskach w Rio. Później będę myślał o rekordzie świata.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze