Pierwszy obiekt olimpijski zawalił się. Do startu igrzysk pozostał tydzień

2016-07-31 16:05

To się nazywa budować na czas! Organizatorzy igrzysk w Rio de Janeiro poinformowali, że zawalił się pierwszy z obiektów przygotowanych na imprezę w Brazylii. Mowa o rampie Marina de Gloria, postawiona na żeglarskiej arenie. Przyczyna? Ponoć silny sztorm.

Fale wody naruszyły konstrukcję obiektu i doprowadziły do jego częściowego zawalenia. Wykonawca prac zadeklarował, że uszkodzenia zostaną usunięte do czasu startu igrzysk - to w skrócie komunikator organizatorów nadchodzących igrzysk olimpijskich. Niestety, ucierpiała nie tylko architektura przygotowana dla sportowców, ale również budynki zabukowane przez prasę i media. Także sprzęt zwieziony już do Brazylii i przygotowany do odpalenia w dniu otwarcia zawodów. Co gorsza, prognozy pogody są skrajnie pesymistyczne. Podczas sztormu, który nawiedził wschodnie wybrzeże Ameryki Południowej, fale mogą dojść nawet do trzech metrów wysokości. A już za osiem dni na tych samych wodach mają się rozpocząć zmagania żeglarskie.

I tylko jedno zastanawia. Budowali wiele lat. Mozolnie, cegła po cegle. Potem przyjechali sportowcy, zaprotestowali, wyremontowano część wioski olimpijskiej. A teraz jeszcze ta rampa. Czyli co, gdyby zaistniała taka konieczność, cała infrastruktura powstałaby w miesiąc?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze