Piotr Małachowski - Wielki dyskobol o złotym sercu

2017-03-14 3:00
Piotr Małachowski, Rio 2016
Autor: East News Piotr Małachowski cieszy się po zdobyciu srebrnego medalu (rzut dyskiem) podczas igrzysk olimpijskich w Rio 2016

Najlepszy w historii polski dyskobol Piotr Małachowski pochodzi z Bieżunia na Mazowszu, mieszka w Warszawie, a reprezentuje Śląsk Wrocław, bowiem ma stały etat w wojsku (plutonowy). 2016 roku był dla niego wyjątkowy nie tylko ze względu na sukcesy, ale też zarobki. Przez 12 miesięcy wzbogacił się o 1 356 000 zł, co daje mu 76. miejsce w "Złotej Setce", przygotowywanym przez Super Express zestawieniu najbogatszych polskich sportowców.

W roku 2016 triumfował w mistrzostwach Europy i w cyklu Diamentowej Ligi. Był o krok od olimpijskiego złota, ale w ostatniej kolejce finału przerzucił go Niemiec Christoph Harting.

Za srebro w Rio nagrodzili go: PKOl (80 tys. zł), minister sportu (46 tys.), firma 4F (50 tys.) i miasto Wrocław (25 tys.). Za złoto ME dostał 20,7 tys. zł od ministra sportu. Wraz ze Złotymi Kolcami dziennika "Sport" dla najlepszego męskiego lekkoatlety roku w Polsce - 20 tys. zł.

Wynagrodzenie za udział w mityngach oszacowaliśmy na 287 tys. zł. Zwycięstwo w klasyfikacji Diamentowej Ligi uhonorowała federacja IAAF sumą 40 tys. dol. i statuetką jubilerską wartą 10 tys. dol. (razem 205 tys. zł).

Największe dochody osiągnął z kontraktu sponsorsko-reklamowego z PKN Orlen. Oceniamy go na 500 tys. zł.

Jego stypendium kadrowe to 6670 zł miesięcznie, a uposażenie w wojsku - ok. 3500 zł.

Na aukcje charytatywne wystawił olimpijski medal (przyniósł 126 tys. dol. na leczenie oka małego Olka Szymańskiego) i "diamentową" statuetkę (50 tys. zł dla chorego na nowotwór mózgu Kamila Nowosielskiego).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze