Ceremonia zakończenia IO w Soczi, Soczi 2014, Olimpiada

i

Autor: East News

Po EURO 2016, w TVP zabraknie też Igrzysk Olimpijskich w Rio?

2016-06-17 17:15

Nadal nie wiadomo gdzie będą pokazywane Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, które zaczynają się w sierpniu. Tym razem prawa kupił ktoś inny, niż zazwyczaj. Możliwe, że TVP przedłuży złą passę i zaliczy, kolejną po Mistrzostwach Europy, wtopę.

- Rozmawiamy ze wszystkimi - tak o kwestii sprzedaży praw do transmisji Igrzysk w Rio mówi szefowa obecnego dysponenta praw, Katarzyna Kiela z Discovery Networks w rozmowie z money.pl

Nabywcy chcą, aby relacje ogładała jak największa liczba fanów, ale gotowi są przeprowadzic je sami - w końcu Discovery jest właścicielem m.in. Eurosportu.

ZOBACZ TEŻ: EURO 2016. Gdzie za darmo oglądać mecze w TV? [LISTA TRANSMISJI]

Nie wiadomo też, czy Igrzyska nie będą ... zakodowane. Jesteśmy zobowiązani do emisji otwartej minimum 200 godzin zawodów. Przynaje, że cały czas trwają poszukiwania partnera, a relacje na TVP to część naszej polskiej tradycji.

- Stacje mają zazwyczaj problemy z transmisją wszystkich wydarzeń z Igrzysk - twierdzi Kiel.

Eurosport przygotowuje zatem specjalną platformę internetową, na której będą pokazywane wszystkie wydarzenia naraz.

ZOBACZ TEŻ: EURO 2016: Polsat blokuje Ci kanały? Radzimy jak to obejść [PORADNIK]

To nie koniec rewolucji z wykorzystaniem nowymi technologi. Już podczas tenisowego turnieju French Open eksperymentowano z wirtualną rzeczywistością. Discovery z Eurosportem ma dużo czasu na zbieranie doświadczeń: wykupili prawa na 4 kolejne igrzyska olimpijskie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze