Ta propozycja to kpina z Lewandowskiego. Oferta, po której można się tylko zaśmiać

2021-10-19 15:28
Marcin Lewandowski
Autor: Cyfrasport Marcin Lewandowski

Mijający właśnie sezon był udany dla polskiej lekkoatletyki, a na tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio nasi lekkoatleci byli jednymi z najlepszych. Niestety, nie wszyscy mieli tyle szczęścia, aby sięgnąć po medal, a jedną z takich osób był Marcin Lewandowski. Wybitny polski biegacz przegrał z kontuzją, ale i tak może być zadowolony z osiąganych przez siebie wyników. Okazuje się jednak, że nie będzie on kontynuował pracy z PZLA, który zaoferował mu śmiesznie niskie stypendium.

Marcin Lewandowski na zawodach w Tokio zmagał się z urazem. Mimo tego biegacz wierzył, że kontuzja nie odbierze mu marzeń o walce o medale, jednak w półfinale biegu na 1500 metrów Polak odczuł bardzo silny ból w nodze i nie było mowy o kontynuowaniu walki. Marcin Lewandowski to wciąż jednak jeden z najlepszych polskich biegaczy, który sięgał po duże sukcesy na mistrzostwach świata i Europy zarówno w hali jak i na otwartych stadionach. Teraz okazało się, że najprawdopodobniej do kolejnych startów nie będzie przygotowywał się on z ramienia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, o czym poinformował sam zawodnik. – Prawdopodobnie nie podpiszę kontraktu z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Nie będę szkolony przez nich. Wszystko wskazuje na to, że będę szkolony ze środków własnych. Mam na myśli fundusze od sponsorów – Wojsko Polskie, Grupa Azoty, Decathlon – wyjawił Lewandowski w rozmowie ze sport.tvp.pl. Powodem takiej decyzji była absurdalna propozycja z PZLA przedstawiona biegaczowi.

Mistrzyni olimpijska ładuje akumulatory na równiku. Iga śmiga na Zanzibarze

Zobacz zdjęcia Igi Baumgart-Witan z wakacji na Zanzibarze. Więcej w galerii poniżej

Marcin Lewandowski uderza w PZLA. Chodzi o stypendium

Zawodnik, który ma w swoim dorobku 10 medali z mistrzostw świata i Europy na dystansach 800 i 1500 metrów, wyznał, że Polski Związek Lekkiej Atletyki zaproponował mu bardzo niskie stypendium. Biegacz uznał, że nie zamierza siedzieć cicho w tej sytuacji.

Zatrzymany mąż zasztyletowanej biegaczki Agnes Tirop. Kenijska lekkoatletyka w żałobie

 – Czas zacząć mówić o takich rzeczach. Ludzie nie są świadomi wszystkiego. Jako obecny potrójny medalista mistrzostwa świata i Europy, gdzie miałem świetny sezon olimpijski, zostało mi zaproponowane stypendium w wysokości 800 zł na miesiąc. To kwota ze środków ministerialnych. Takie są ustawowo. PZLA nie chce się do tego "dorzucić". Trochę śmiech. Siła wyższa, że zerwałem mięsień w półfinale. Bez tej współpracy sobie poradzę, chcę jednak, by ujrzało to światło dzienne. Mnie krzywdy nie zrobią. Chodzi jednak o to, że wielu zawodników osiąga sukces życia, na przykład zdobywając medal HME i to ich jedyne źródło utrzymania – powiedział Lewandowski.

Sonda
Czy Polaków było stać na więcej medali na igrzyskach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze