Polska - Estonia O KTÓREJ GODZINIE grają siatkarze w ME: Polska - Estonia KIEDY mecz w ME w siatkówkę Polska - Estonia GODZINA meczu siatkarzy DZISIAJ

2019-09-13 9:19 CH, MŻ
Polska Francja STREAM ONLINE LIVE NA ŻYWO w INTERNECIE
Autor: Cyfra Sport Polska Francja STREAM ONLINE LIVE NA ŻYWO w INTERNECIE

Polska - Estonia O KTÓREJ GODZINIE mecz siatkarzy w ME? Polska - Estonia KIEDY mecz? GODZINA meczu Polska - Estonia w ME O której grają siatkarze w ME DZISIAJ 13.09.2019? Wszyscy nasi siatkarze mówią jak jeden mąż: Celujemy w złoto! Nie może być inaczej skoro w ekipie roi się od mistrzów świata, a ostatnie wyniki, styl gry i siła tej drużyny utrzymują się się na topowym poziomie. Dzisiaj w Rotterdamie Polacy rozpoczną mistrzostwa Europy spotkaniem grupowym z Estończykami, ale to ma być zaledwie przygrywka do tego, o co tak naprawdę walczymy w turnieju. ME siatkarzy: Polska - Estonia GODZINA meczu O KTÓREJ GODZINIE mecz Polska - Estonia w ME w siatkówkę DZISIAJ 13 września 2019.

Polska - Estonia KIEDY mecz? O KTÓREJ GODZINIE grają siatkarze w ME

To się wydaje nieprawdopodobne, ale ostatni medal mistrzostw Europy polscy siatkarze zdobyli aż 8 lat temu. W trzech kolejnych turniejach lądowaliśmy daleko od podium, a rywalizację kończyliśmy w fatalnych nastrojach. Nawet gdy przystępowaliśmy do ME jako aktualni mistrzowie świata, a było tak dwa razy, wypadaliśmy wstydliwie słabo. - Czas to zmienić - zapowiada selekcjoner Vital Heynen, który na razie niczym król Midas czego się dotknie, zamienia w złoto albo w niewiele mniej cenny kruszec. Belgijski selekcjoner zrzucił już też z reprezentacji „klątwę drugiego roku”, czyli braku wyników nowych trenerów w drugim sezonie pracy. Zawodnicy również czują, że to moment, by nawiązać do sensacyjnego złotego medalu z 2009 roku. W składzie reprezentacji Polski na ME zabraknie Bartosza Kurka. - Nie jest gotowy. Przyjechał na zgrupowanie do Arłamowa, żeby wracać do formy. Pracował ciężko, a najważniejsza wiadomość jest taka, że nie odczuwał żadnych dolegliwości pleców. Oczywiście jest na razie daleko od poziomu z mundialu. Ogólnie nie było z Bartkiem źle, więc widzę duże szanse, by był gotowy na Puchar Świata. To nie znaczy, że będzie w topowej dyspozycji na Japonię, ale potrzebuje grania, a ten turniej bardzo mu się przyda - wyjaśnia trener Heynen.

Polska - Estonia O KTÓREJ GODZINIE mecz siatkarzy w ME KIEDY grają siatkarze

To będzie jego drugi turniej o stawkę w reprezentacji Polski siatkarzy. Kubański gracz z polskim paszportem Wilfredo Leon ma szansę zostać gwiazdą numer jeden rozpoczynających się mistrzostw Europy. Dzisiaj w Rotterdamie Polacy zaczynają walkę o złoto meczem grupowym z Estonią. Po sierpniowym awansie do igrzysk teraz powinno grać im się lżej. - Kiedy osiągnęliśmy zakładany cel, to oczywiste, że poczuliśmy ulgę i odprężenie - mówi Wilfredo Leon. - Nie było powodu, by się czymkolwiek więcej stresować. Dzisiaj mamy przed sobą nowe zadanie. Nie powiedziałbym, że odczuwam w związku z nim jakąkolwiek presję. Także dlatego, ze mam za sobą pierwszy występ w polskich barwach w zawodach o dużą stawkę. W właściwie jedyne, co mogę powiedzieć o mistrzostwach Europy to, że będą trwały dużo dłużej niż kwalifikacje olimpijskie. To dla mnie podstawowa różnica - dodaje Wilfredo Leon, która marzy o pierwszym medalu wywalczonym w Biało-Czerwonych barwach.

Polska - Estonia KIEDY mecz siatkarzy w ME? GODZINA meczu Polska - Estonia

Mistrzostwa Europy siatkarzy (12–29.09.2019)

Każdy zespół rozegra między 12 a 19.09 pięć spotkań grupowych, po których czołowa czwórka grupy awansuje do 1/8 finału (21–22.09). Od tej rundy zacznie się faza pucharowa. W 1/8 finału zespoły grupy A wpadną na rywali z grupy C (A1–C4, A2–C3, A3–C2, A4–C1), a grupa B połączy się z „polską” grupą D (B1–D4, B2–D3, B3–D2, B4–D1). Mecze 1/8 i 1/4 finału (23–24.09) będą się odbywać we wszystkich czterech państwach-organizatorach ME. Jeden półfinał zostanie rozegrany w Lublanie (26.09), a drugi w Paryżu (27.09). Gospodarzem meczu o trzecie miejsce (28.09) i finału (29.09) będzie Paryż.

Grupa A (Montpellier)
Włochy
Francja
Bułgaria
Grecja
Portugalia
Rumunia

Grupa B (Bruksela, Antwerpia)
Serbia
Niemcy
Słowacja
Hiszpania
Belgia
Austria

Grupa C (Lublana)
Rosja
Turcja
Finlandia
Macedonia Płn.
Słowenia
Białoruś

Grupa D (Rotterdam, Amsterdam)
POLSKA
Holandia
Ukraina
Czarnogóra
Estonia
Czechy

Wyświetl ten post na Instagramie.
Polish National Team - Class of 2019 😀 Post udostępniony przez Wilfredo León Venero (@wilfredo_leon_official)

Polska - Estonia O KTÓREJ GODZINIE mecz siatkarzy w ME?

Mecz Polska - Estonia w mistrzostwach Europy siatkarzy zostanie rozegrany w piątek 13 września. Początek mecz Polska - Estonia w siatkówkę o godzinie 17.00. Transmisje na żywo z ME na antenach TVP 1, TVP Sport, Super Polsat, Polsat Sport. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Polska - Estonia.

Najnowsze