Przepiękny gest holenderskiego klubu. Oddali hołd polskim żołnierzom w wyjątkowy sposób [ZDJĘCIE]

2019-10-29 10:40 JWa
NAC Breda w 75. rocznicę wyzwolenia miasta
Autor: Twitter / NACnl NAC Breda w 75. rocznicę wyzwolenia miasta

Gdy 29 października 1944 roku polscy żołnierze dowodzeni przez generała Stanisława Maczka wkroczyli do Bredy, holenderskie miasto było kompletnie wyniszczone przez wojenny koszmar. Dzięki pomocy ze strony naszych bohaterskich Polaków udało się wyzwolić Bredę. W 75. rocznicę tego wydarzenia na piękny gest zdobył się tamtejszy klub piłkarski. NAC Breda udekorowało swój stadion wyjątkowym banerem.

W Bredzie trwają wyjątkowe uroczystości. Politycy i ludzie związani z miastem świętują 75. rocznicę jego wyzwolenia. Obecność na ważnych obchodach zapowiedział także prezydent naszego kraju Andrzej Duda. Właśnie 29 października 1944 roku bojowe działania polskich żołnierzy dowodzonych przez generała Stanisława Maczka doprowadziły do wyrwania okolic z rąk niemieckiego okupanta. Dowódca polecił także oszczędzać cywilów i zabytki. Do dzisiaj mieszkańcy Bredy są niezwykle wdzięczni Polakom, czemu dają dowody na każdym kroku. 

Szczególnie uwidacznia się to w okresie rocznicowym tych wyjątkowych dla Holendrów wydarzeń. W świętowanie angażuje się całe miasto, również miejscowy klub piłkarski. Znany NAC Breda w tym roku postanowił przemianować swój stadion. Na ten dzień arena została ochrzczona jako "Stanisław Maczek Stadion". Wyjątkowe zdjęcie z okolicznościowym transparentem zostało opublikowane na klubowych profilach w mediach społecznościowych.