Liga Mistrzów: Ograli Mourinho i dostali po MILIONIE na głowę

2015-03-13 9:02

O tym meczu będzie się mówiło jeszcze długo. Po niesamowitej walce Paris Saint-Germain zremisowało na wyjeździe z Chelsea 2:2 i wyrzuciło zespół Jose Mourinho (55 l.) z Ligi Mistrzów. Piłkarze mistrza Francji grali jak natchnieni. To natchnienie było bardzo konkretne - przed spotkaniem katarscy właściciele klubu obiecali piłkarzom po 250 tys. euro na głowę (około miliona złotych) premii za wyeliminowanie Anglików.

Dla graczy PSG to może być dopiero początek finansowych łowów. Za awans do półfinału mają dostać po 450 tys. euro, za wejście do finału po 700 tys., a za wygranie LM po okrągłym milionie.

Uznanie dla podopiecznych Laurenta Blanca jest tym większe, że od 32. minuty grali w dziesiątkę po kontrowersyjnej czerwonej kartce dla Zlatana Ibrahimovicia.

- W tej sytuacji czułem się, jakbym miał obok siebie jedenastu dzieciaków. Bo tak zachowywali się gracze Chelsea, którzy otoczyli sędziego, domagając się, żeby wyrzucił mnie z boiska - kpił z rywali Szwed.

Chelsea - PSG 2:2. MEMY po meczu: Jose Mourinho wyśmiany!

Na jego szczęście koledzy wznieśli się na wyżyny. Po golu Gary'ego Cahilla do wyrównania doprowadził David Luiz, którego Jose Mourinho nie chciał w Chelsea i sprzedał do Paryża. - Przepraszam kibiców Chelsea, że cieszyłem się po golu, ale nie mogłem się powstrzymać - powiedział brazylijski obrońca. Ten gol dał paryżanom dogrywkę, w której decydującego gola, na 2:2, zdobył inny brazylijski obrońca, Thiago Silva.

W drugim meczu Bayern rozgromił Szachtar 7:0, a Robert Lewandowski zdobył bramkę na 6:0. To jego 20. gol w Lidze Mistrzów.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!