Cała sprawa wyglądać może na groteskową, ale FIFA podczas MŚ 2018 w Rosji jest bardzo restrykcyjna. Także w kwestiach, które większość kibiców uważa za mało ważne. Przedstawiciele międzynarodowej federacji piłkarskiej dopatrzyli się nieprawidłowych getrów na nogach trzech angielskich piłkarzy.
Co oznacza w tym przypadku słowo "nieprawidłowe"?
Alli, Sterling i Dier założyli getry, których producenci zaliczani są przez FIFA do marek nieautoryzowanych. Federacja pilnuje praw swoich sponsorów i podmiotów, z którymi wiążą ją najróżniejsze umowy. Już wcześniej pokazywała, że nawet najmniejsze błahostki będą srogo karane. Grzywnę od FIFA otrzymali Szwedzi za podobny wybryk z getrami. Ostatnio oberwało się także Chorwatom, gdyż pili nie z tych butelek, które akceptowane są przez organizatorów.
Anglia do rozegrania na mundialu ma jeszcze jeden mecz. Będzie to rywalizacja o brązowy medal imprezy. Starcie z reprezentacją Belgii to okazja do rewanżu za grupową porażkę. W trzecim swoim meczu MŚ 2018 "Synowie Albionu" ulegli "Czerwonym Diabłom" 0:1 i zajęli drugie miejsce w grupie G. Staną więc przed szansą rehabilitacji i oby w prawidłowych getrach!