Grupa F: Mecz Korea Płd-Niemcy

Autor: AP Photo/Lee Jin-man Manuel Neuer podczas meczu Korea Płd-Niemcy w grupie F mistrzostw świata w Rosji

MŚ 2018: Korea Południowa - Niemcy 2:0. Klęska mistrzów świata [zapis relacji na żywo]

2018-06-27 18:01

Reprezentacja Niemiec odpadła z mistrzostw świata 2018! Byli mistrzowie przegrali w trzecim meczu fazy grupowej z Koreą Południową i mundial zakończą na ostatnim miejscu grupy F. W fazie pucharowej zobaczymy Szwedów i Meksykanów. To, jak na razie, największa sensacja MŚ w Rosji. Mistrzowie świata z 2014 za burtą! Niemcy jadą do domu!

Korea Południowa - Niemcy 2:0 (0:0)

Bramki: Kim Young-gwon 90+2, Son Hueng-min 90+6

Żółte kartki: Jung Woo-young, Lee Jae-sung, Moon Seon-min, Son Hueng-min

Korea: Cho - Lee, Yun, Kim, Hong - Lee, Jung, Jang, Moon (69. Ju) - Koo (56. Hwang (80. Ko)), Son

Niemcy: Neuer - Kimmich, Hummels, Suele, Hector (78. Brandt) - Goretzka (63. Mueller), Khedira (58. Gomez), Kroos, Oezil, Reus - Werner

Korea Południowa - Niemcy

Dzień dobry! Zapraszamy na mecz Korea Płd - Niemcy. Relacja live ze spotkania rozpocznie się za kwadrans.

Mistrzowie świata walczą o awans do fazy pucharowej. Koreańczycy po dwóch porażkach grają już tylko o honor.

Do awansu Niemcom może wystarczyć remis. Piłkarze Joachima Loewa mogą nawet przegrać i awansować. Z drugiej strony istnieje scenariusz, według którego Niemcy wygrają z Koreą i znajdą się poza fazą pucharową. Olbrzymie znaczenie tutaj będzie miała rywalizacja Meksyk - Szwecja.

Przypomnijmy dotychczasowe mecze Korei i Niemiec:

Korea - Szwecja 0:1; Korea - Meksyk 1:2

Niemcy - Meksyk 0:1; Niemcy - Szwecja 2:1

Sędzią dzisiejszego meczu, który odbywa się w Kazaniu, jest Amerykanin Mark Geiger.

Piłkarze są już na boisku i odśpiewali hymny swoich państw.

Losowanie wygrał Son i mógł wybrać stronę boiska. Ze środka rozpoczną Niemcy.

1

Rozpoczął mecz Timo Werner.

2

Groźnie było w niemieckiej szesnastce. Blisko opanowania piłki był Son, ale ostatecznie dobrze zareagowali obrońcy.

5

Ruszył prawą stroną Reus, próbując zawiązać akcję z Wernerem. Na wysokości pola karnego powstrzymał zapędy obrońca.

7

Ładnie obrócił się w środku boiska Oezil. Chciał zagrać prostopadle do Reusa, ale przesadził z mocą podania.

9

Żółta kartka dla Junga.

10

Przedzierał się bliżej lewej linii bocznej Kroos. Jego zagranie w pole karne wybili obrońcy.

13

Miękkie zagranie w pole karne do Hectora. Obrońca nie opanował piłki i ta padła łupem bramkarza.

14

Szybsza akcja niemieckiego zespołu. Trzech na dwóch ruszyli byli mistrzowie. Goretzka chciał zagrać wzdłuż bramki, ale przeczytał jego intencje obrońca.

16

Krótko rozegrany rzut rożny. Dośrodkowanie na długi słupek i zgranie Suele przed bramkę. Nikt nie dopadł do tej piłki. Złapał ją koreański bramkarz.

19

Ależ błąd Manuela Neuera! Strzał z rzutu wolnego leciał prosto w niego, a bramkarz wybił ją przed siebie. Na szczęście dla Niemców, Neuer zdołał się sam wyasekurować.

23

Lee Jae-sung zobaczył żółtą kartkę.

25

Płynna akcja Koreańczyków prawą stroną. Dośrodkowanie zostało wybite, ale za krótko. Do piłki dopadł Son i uderzył z woleja. Szkoda, że postawił na siłę. Mocne uderzenie minęło bramkę.

28

Zrobiło się trochę miejsca przed polem karny. Oezil zagrał do Goretzki, a ten bardzo niedokładnie podał w szesnastkę. Z drugiej strony próbował Werner, ale został zablokowany przez obrońcę.

30

Pół godziny gry za nami. Źle ogląda się to spotkanie. I to jest zarzut w kierunku Niemców, którzy rozczarowują od pierwszej minuty.

33

Przyspieszył Reus, spróbował uderzenia zza pola karnego, ale trafił w nogi rywala.

37

Dośrodkowanie z prawej strony. Wrzutka Kimmicha nie trafiła na głowę żadnego z piłkarzy.

39

Ozeil zagrał do Werner, ten był w polu karnym, ale nogę podłożył jeden z Koreańczyków i piłka poleciała nad bramką

39

Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogami Hummelsa. Stoper ograł dwójkę rywali i uderzył na bramkę, ale Cho skrócił kąt i odbił uderzenie.

43

Groźna akcja niemieckiego zespołu zatrzymana przez sędziego. Faulował w polu karnym Hector.

45

Son upadł w polu karnym i domagał się jedenastki. O faulu nie było mowy.

45

Trzy minuty doliczył arbiter.

45+3

Błąd Suele. Z linii 16. metra uderzył wolejem Son. Piłka minęła słupek.

45+3

Przerwa

Fatalny jest ten mecz. Trudno się go ogląda. Koreańczycy w pierwszej połowie byli groźniejsi w polu karnym, niż Niemcy. Na ten moment z grupy F awansują Meksykanie i Niemcy, ale jeśli gra mistrzów świata się nie zmieni, trudno może im być o awans.

Wracamy do meczu z Kazaniu!

46

Heung-min Son rozpoczął drugą połowę

46

Jung uderzył z dystansu. Prosto w Neuera.

48

Celne dośrodkowanie Kimmicha. Strzał głową Goretzki kapitalnie wybronił Cho! Piękna parada!

48

Moon Seon-min ukarany żółtkiem.

Szwecja prowadzi z Meksykiem! To oznacza, że w tym momencie Niemcy odpadają z mistrzostw świata! Muszą strzelić bramkę.

51

Ależ pomylił się Werner! Ładnie złożył się do strzału, ale chybił o dobry metr.

53

Dobre, ostre dośrodkowanie Kimmicha. Wernera uprzedził Moon. Rzut rożny.

53

Korner zakończył się nieudaną kontrą Koreańczyków.

55

Nerwy w niemieckim polu karnym! Ostatecznie udaje się wybić piłkę.

56

Hwang Hee-chan zmienia Koo Ja-cheola.

58

Mario Gomez zastąpił Samiego Khedirę. Zmiana ofensywna. Niemcy potrzebują gola!

61

Przekombinowali Niemcy! Oezil mógł już uderzać, a oddał piłkę Kroosowi. Jego strzał został zablokowany!

63

Strzał Sona ponad bramką. Mueller wszedł za Goretzkę.

A Szwedzi prowadzą z Meksykiem już 2:0 i są coraz bliżej fazy pucharowej. Teraz trwa korespondencyjny pojedynek Niemców z Meksykanami.

64

Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło do Wernera! Napastnik nieczysto trafił w piłkę i uderzył obok bramki.

65

Son Hueng-min próbował wymusić rzut karny i obejrzał za to żółtą kartkę.

66

Ależ kapitalana okazja Koreańczyków! Moon miał trzy dobre momenty na uderzenie, a zaplątał się w drybling i stracił piłkę.

68

Wrzutka Kimmicha i strzał głową Gomeza. Silne uderzenie, ale w środek bramki.

69

Ju Se-jong zmienia Moon Seon-mina.

71

Kimmich dograł przed bramkę, gdzie Gomez nie trafił w piłkę.

74

Meksyk - Szwecja 0:3. W tej chwili te dwie drużyny awansują. Niemcy potrzebują gola.

78

Kimmich zagrał z Wernerem, a jego dogranie zostało zablokowane. Brandt zastąpił Hectora.

79

Son przymierzył zza pola karnego, ale trafił w boczną siatkę.

80

Hwang, który wszedł w 56. minucie, został zmieniony przez Ko.

83

Reus spróbował z dystansu. Pomylił się o jakiś metr.

85

Strzał Brandta zablokowany. Kroos przeniósł piłkę nad poprzeczką.

87

Oezil dograł idealnie na głowę Hummelsa, a ten pomylił się na 5. metrze, bo trafił w piłkę barkiem.

88

Uderzenie Kroosa wpadłoby do bramki przy słupku, gdyby nie interwencja Cho.

90

Rzut rożny dla Korei, a czas leci...

90+1

Sędzia doliczył sześć minut. Nie wiem, w którym miejscu tej połowy pan Geiger widział te sześć minut przerw.