MŚ Rosja 2018. Ćwierćfinał: Urugwaj-Francja: Raphael Varane

Autor: AP Photo/Martin Meissner Fernando Muslera bezradny po strzale Raphaela Varana w meczu Urugwaj-Francja w ćwierćfinale mistrzostw świata w Rosji

MŚ 2018: Urugwaj - Francja. Raphael Varane dał prowadzenie Francuzom [WIDEO GOLA]

2018-07-06 16:56

W meczu 1/4 finału mistrzostw świata 2018 w Rosji Francja trafiła na Urugwaj. Na tablicy wyników po pierwszych 45 minutach widniał rezultat 0:1, wskazujący na prowadzenie "Trójkolorowych". Gola dla ekipy Didiera Deschampsa zdobył w 40. minucie Raphael Varane.

Kluczem do pokonania urugwajskiej defensywy okazał się stały fragment gry. Był nim rzut wolny, wykonywany z głębi pola, bliżej prawej strony boiska, biorąc perspektywę Hugo Llorisa. Piłkę w pole karne wrzucił etatowy wykonawca tych elementów meczu piłkarskiego - Antoine Griezmann. Gwiazdor reprezentacji Francji zawiesił piłkę na idealnej wysokości, a w szesnastce najwyżej wyskoczył Raphael Varane. Stoper strącił piłkę z taką siłą i precyzją, że bezradny między słupkami okazał się Fernando Muslera.