Marek Koźmiński: Polska piłka nie potrzebuje rewolucji

2020-03-20 17:21 MC
Marek Koźmiński i Zbigniew Boniek
Autor: Cyfrasport Marek Koźmiński i Zbigniew Boniek

Marek Koźmiński kilka tygodni temu ogłosił, że będzie kandydował w wyborach na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jak zapowiedział, polski futbol nie potrzebuje rewolucji. Jeśli zostanie wybrany, postawi na ewolucję.

Wybory w PZPN odbędą się 27 października 2020 roku. Dotychczasowy prezes, czyli Zbigniew Boniek, w związku z ustawą o sporcie nie będzie mógł się ubiegać o trzecią kadencję. W wyborach na pewno wystartuje Marek Koźmiński.

- Polska piłka nie potrzebuje rewolucji, a ewolucji. W związku z tym, że osiem lat temu zaszła pewna rewolucja, to aktualnie jesteśmy na etapie dalszych zmian i jestem przekonany, że to trzeba kontynuować - powiedział Koźmiński w rozmowie z serwisem Polsatsport.pl.

Marek Koźmiński prezesem PZPN? "Nie jestem osobą, którą da się sterować"

- Od ośmiu lat uczestniczę w działalności PZPN pod egidą Zbigniewa Bońka. Podpisuję się pod dotychczasowymi działaniami, które wykonaliśmy. Jestem święcie przekonany, że projekty, które prowadzimy, są projektami dobrymi. Oczywiście w ramach upływu czasu widzimy miejsce na poprawki, co jest naturalne, natomiast moja kandydatura mówi także, że jeśli ktoś chce, aby to wszystko szło w dotychczasowym kierunku, to oznajmiam całemu środowisku piłkarskiemu, że ten kierunek chcę utrzymać (...) - zauważył.

Koźmiński jest obecnie wiceprezesem PZPN ds. szkoleniowych. W trakcie kariery piłkarskiej występował w m.in. w Hutniku Kraków, Udinese Calcio, Brescii Calcio czy Górniku Zabrze. W reprezentacji Polski rozegrał 45 meczów i strzelił jednego gola. W 1992 roku wywalczył wspólnie z kolegami z kadry prowadzonej przez Janusza Wójcika srebrny medal IO w Barcelonie.

Najnowsze